Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Vásárlás közben bizonyára te is találkoztál már olyan termékkel, amely alatt egyszerre több ár is fel volt tüntetve. Ilyen esetben sokan úgy gondolják, hogy a kedvezményes összeget kell figyelembe venni.

Dr. Mezei-Rácz János, a D.A.S. Jogvédelmi Biztosító Zrt. jogtanácsosa arra hívja fel a figyelmet, hogy amennyiben több ár is szerepel egy termék mellett, akkor érdemes résen lenni. Nézzük, miért!

Ha egy terméken több ár is szerepel, akkor az üzlet köteles a feltüntetett legalacsonyabb árért adni azt / Fotó: Shutterstock
Ha egy terméken több ár is szerepel, akkor az üzlet köteles a feltüntetett legalacsonyabb árért adni azt / Fotó: Shutterstock

Ha megveszed, elfogadtad az ajánlatot

Érdemes tudni, hogy minden vásárlás egy adásvételi szerződés megkötését jelenti. A vásárlás során, "ajánlat"-ként a polcokon feltüntetett árat tekintjük. Ezt az ajánlatot fogadod el, amikor a kívánt terméket a pénztárhoz viszed, illetve a kasszaszalagra helyezed.

Jogos a követelés

Tehát, ha egy terméken meglátsz egy árat, akkor vásárlóként jogosan követelheted, hogy a feltüntetett összegért vehesd meg a kívánt terméket. Ennek a szabályozásnak az az oka, hogy a vállalkozónak volt lehetősége ellenőrizni, mennyire helyesek a kihelyezett árcédulák.

A legolcsóbb ár számít

Ha az üzletben ugyanarra a termékre több ár van feltüntetve, a vállalkozás köteles a feltüntetett legalacsonyabb eladási áron értékesíteni a terméket. Tehát nem elfogadható kifogás az üzlet részéről például az sem, hogy "a gépben ez az összeg van", mivel a legolcsóbb az irányadó.

Fizetés után is reklamálhatsz

Az üzletekben az árak gyorsan változnak, ezért gyakran előfordul, hogy nem sikerül követni ezt a folyamatot a polcok vagy termékek címkéin. Ha csak később, a kasszánál vagy a blokk ellenőrzésekor veszed észre, hogy nem a boltban látható akciós áron számolták el a terméket, a bolt akkor is köteles a kiírt összegen eladni a terméket.

Ezt nekünk kell ellenőrizni

Ha egy terméken feltűnően alacsony, irreális ár szerepel, például egy 500 ezer forint értékű nagyképernyős TV árcédulájára csupán 5 forintot írtak, akkor a vásárlónak kötelessége meggyőződni arról, hogy ez az összeg mennyire valóságos. Ha kiderül, hogy ez nyilvánvalóan tévedésen, például elíráson alapul, akkor a kereskedő nem köteles azt a feltüntetett áron eladni.

Tévedés is történhet

Ha egy üzlet tévesen közölte az árat a hirdetéseiben, például egy akciós újságban, nem köteles a feltüntetett összegen értékesíteni a terméket. Azon se csodálkozz, ha más árral találkozol a boltban: amennyiben az újságban szerepel, hogy csak a készlet erejéig érvényes, akkor a boltban, ha az már másik készletből származik, drágábban is árulhatják a terméket.

Ha kint marad az akciós tábla...

Gyakori, hogy az akciós árat hirdető plakátokon apró betűkkel jelölik a kedvezmény időtartamát, ám még az akció után is kint marad a tábla. Ha nem vagy elég figyelmes, csalódhatsz, mivel jelenleg nincs jogi precedens arra vonatkozóan, hogy a bíróság hogyan dönt ilyen esetekben.

A Ripost cikkében további tanácsokat olvashatsz arról, hogyan ne ess bele az akciós árak csapdájába.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.