„Lajosmizsei eper", „Mézédes magyar eper" – ismerős jelzők, ugye? A köztereken felállított kis pavilonok, árushelyek kínálják így portékájukat a főváros és a nagyobb vidéki városok több pontján, gyakran pár méterre egymástól. Hogy valóban magyar eperhez juthatnunk így, és valóban a legjobb áron, gyakran kétséges. Az Organikus Farm csatorna egyik arca a TikTokra feltöltött videóban mondja el véleményét ezzel kapcsolatban.
Árulkodó jel lehet tehát, ha nagyon olcsó az eper, ha az eladó nem ad áfás számlát, nem tud mutatni őstermelői engedélyt vagy legalább egy fotót az eperföldről. Igaz, az első kivételvel ez a legtöbb helyen szinte biztosan lehetetlen kérés, hiszen nem maga a termelő áll a pult mögött, hanem egy alkalmazott. Így sajnos a legtöbb esetben nem tudjuk kideríteni, hogy valóban magyar eperről van e szó, vagy pedig külföldről behozott, majd átcsomagolt áruról.
(Borítókép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.