A mogyoróallergia az egyik leggyakoribb és legsúlyosabb allergia a világon. Az allergiásoknál a fogyasztás után puffadás, hasgörcs, bőrviszketés jelentkezhet, súlyosabb esetben asztmatikus roham. A legtöbb anafilaxiás sokkot a mogyoró okozza, és az ételallergia miatti halálozás leggyakoribb oka is. Sokaknak nemcsak mogyorót nem szabad ennie, hanem már azokat az ételeket sem, amelyeknek a címkéjén fel van tüntetve, hogy nyomokban mogyorót tartalmaz.
A leggyakrabban a gyerekeknél vált ki a tehéntej allergiát, de egyre gyakoribb felnőttek között is a tejfehérje- és a tejcukor allergia. A tünetek között szerepel a csalánkiütés, haspuffadás, hasmenés, hasgörcs, de ahogyan a mogyorónál, súlyosabb esetben fulladás, nehézlégzés, vagy anafilaxiás sokk is kialakulhat. A mogyoróallergiával ellentétben azonban a legtöbb gyerek kinövi a tejallergiát.
A vegetáriánusok és a laktózérzkények étrendjének egyik alapanyaga a szója, ám a szójaallergia is az egyik leggyakoribb ételallergia. Fogyasztása után rövid időn belül a már felsorolt allergénekhez hasonló tünetek jelentkezhetnek. A felnőttek átlagosan egy-két gramm szóját fogyasztanak naponta anélkül, hogy tudnának róla: a szójafehérje ugyanis jó néhány élelmiszerben megtalálható.
A kagylóallergia sokkal gyakoribb a felnőttek körében, és a mogyoró allergiához hasonlóan ezt sem lehet kinőni, ha egyszer valaki allergiás lesz rá, akkor egész életében le kell mondania róla. Fogyasztása után fél órával már jelentkezhetnek az allergiás tünetek, bőrviszketés, ödéme, émelygés, hányás, hasmenés. A kagyló mellett a rák és a tenger gyümölcsei is válthatnak ki hasonló tüneteket az arra érzékeny embereknél.
A tojásallergia inkább a gyermekeket érinti. Magyarországon a lakosság 1%-a érintett. A tünetek széles skálán mozognak, a száj bizsergéstől kezdve, bőrkiütésig, hányásig, bármi jelentkezhet. A tojásallergia is anafilaxiás sokkot okozhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.