Mivel a vírusok - úgy általában, nem csak a korona - olyan apró részecskék, hogy simán áthatolnak a textilen, ezért jogosan merül fel a kérdés: akkor minek viseljem az abból készült maszkot?
Egyrészt azért, mert a lappangási időben, bár semmi jelét nem észleljük a betegségnek, már akkor is fertőzhetünk - tehát védünk vele másokat. Másrészt, mert "jobb mint a semmi" - nem is kevéssel!
A cambridge-i egyetem kutatóit a 2009-es H1N1 vírus elterjedésekor kérték fel arra, teszteleje a különféle maszkok vírusszűrő hatékonyságát: az otthon készítettét, az orvosi maszkét és az FFP3-as szűrős arcmaszkét, amit a járvány sújtotta területeken viselnek a mentősök, orvosok, apolók, illetve a veszélyes, mérgező gázokat kibocsájtó anyagokkal dolgozók, mint például a szobafestők vagy autófényezők. A teszt, nem meglepő módon, az FFP3-at hozta ki a legjobbnak: 98,8%-os arányban akadtak fent rajta a vírusok. Az orvosi maszk 70%-on teljesített - az házi készítésű, konyharuhából készített szájkendők pedig 63%-át kint (vagy bent) tartották a vírusfelhőnek.
Tehát viselni mindenképp hasznos, ha valakinek nem jutott, semmi pánik, készítse el maga! Van olyan is, amelyikhez semmiféle kézügyességre nincs szükség!
Itt pedig a régi, kidobásra ítélt melltartóinkból készül orvosi segédeszköz.
Itt egy textil bevásárlószatyor az alapanyag - milyen praktikus!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.