A krémes, puha fajták, mint a gorgonzola vagy a rokfort, 3-4 napig elállnak hústűvel vagy fogvájóval kilyukasztott alufóliában. A sajt így nem fülled be, és nem lesz ragadós.
A kemény és a félkemény sajtokat tekerjük a fóliába, és ügyeljünk arra, hogy a folpak a teljes felületüket befedje, különben a kilógó részek hamar kiszáradnak.
A kemény sajtokat, mint a parmezán vagy a pecorino, csomagoljuk sütő- vagy zsírpapírba. Ha nem éri őket nedvesség, akkor sokáig nem penészednek be, így akár 10 napig is fogyaszthatóak maradnak.
A nemespenész bevonatú camembert légmentesen lezárva tovább megőrzi minőségét. Mivel ez a fajta a dobozban „izzad”, rakjon alá konyhai papírtörlőt, ami felszívja a nedvességet.
A lágy sajtok egy részét, például a brie-t, faforgácsból készült dobozban árusítják. A maradékot már ne csomagold vissza a fóliába, hanem tedd a fadobozba, és így helyezd a hűtőbe.
A mozzarellát és a fetát mindig a levével együtt tároljuk, lehetőleg egy jól záródó műanyag edényben. A sós folyadékban egyik sem szárad ki. A már megkezdett sajtot a vágott felével lefelé helyezd a dobozba.
A sajtok ízét a fagyasztás általában nem befolyásolja, de az állagukat ronthatja. A félkemény és a kemény változatok viszonylag jól fagyaszthatók, de kiengedéskor sose tedd őket mikrohullámú sütőbe!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.