Csörögefánk recept
Csörögefánk
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Mákos guba  recept
Mákos guba
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Érdekességek

Elutazol? Így vigyázhatsz az üres lakásodra a nyaralás alatt

A nyári időszakban a betörések mellett a csőtörés, egy váratlan áramszünet, vagy egy nagyobb vihar is súlyos anyagi károkat okozhat az ingatlanokban. Mutatjuk, mit érdemes ellenőrizni a nyaralás előtt, hogy az otthonunk a távollétünk alatt is biztonságban legyen.

Nyaralás alatt is szeretnénk biztonságban tudni otthonunkat. Hogy nyugodtan pihenhessünk, érdemes néhány dolgot elrendezni, mielőtt útnak indulunk.

Csak akkor lesz nyugodt a pihenésünk, ha az otthonunkat biztonságban tudjuk / Fotó: Shutterstock
Csak akkor lesz nyugodt a pihenésünk, ha az otthonunkat biztonságban tudjuk / Fotó: Shutterstock

Bezúdul az esővíz

A kiszámíthatatlan nyári viharok bármikor lecsaphatnak országszerte, a nyitva felejtett ablakon bezúduló esővíz pedig eláztathatja a lakást. Ezért ha elmegyünk otthonról, mindig ellenőrizzük, hogy a nyílászárók zárva legyenek. Ha van redőnyünk, engedjük le, így vihar esetén nem az ablaktáblák sérülnek, ráadásul a fizikai akadály elriasztja a betörőt is.

Keressünk dugihelyet

Ne hagyjuk az előszobában a lakáskulcsainkat, a gépkocsi indítókulcsát. Előfordult már, hogy nem csak a lakásból tűntek el az értékek, hanem a szem előtt levő kulccsal az autó is. Az értékeket se hagyjuk egyszerűen felkutatható helyen. A legtöbb esetben a biztosítók csak akkor vállalják készpénzre a biztosítást, ha falba vagy erős bútorhoz rögzített széfben tároljuk.

A műszaki gépek halála

Az elektromos berendezéseket húzzuk ki a konnektorokból, például a TV-t, számítógépet, mikrohullámú sütőt, és csak az maradjon áram alatt, amire feltétlenül szükség van, például a hűtő. Ezzel amellett, hogy spórolunk az áramfogyasztáson, attól sem kell tartanunk, hogy egy áramszünet vagy villámcsapás rövidzárlatot, meghibásodást okoz.

A rövidzárlat az elektromos gépek halála / Fotó: Shutterstock
A rövidzárlat az elektromos gépek halála / Fotó: Shutterstock

Elázik a lakás

Nincs annál rosszabb, mint mikor a nyaralásunkat egy csőtörés zavarja meg. A vizet mindig zárjuk el a lakáson belül, így biztosak lehetünk abban, hogy legalább saját magunkat nem áztatjuk el. Érdemes megadni a telefonszámunkat a szomszédoknak, gondnoknak is, illetve egy kulcsot is célszerű adni egy családtagnak, megbízható barátnak olyan esetre, ha valami probléma miatt mégis be kell jutni a lakásba.

Az álcázás mestere

Ha kimozdulunk néhány napra, a tolvajok könnyen kifigyelhetik, hogy a ház elhagyatottá vált. Utazás előtt szereltessünk be egy időkapcsolóval vezérelt lámpát, mely azt az érzetet kelti, mintha a távollétünk alatt is otthon lennénk. Hasonló eszköz az úgynevezett elektronikus televízió vezérlő, mellyel bármikor bekapcsolhatjuk a TV-t.

Őrző szemek a lakásban

Távollétünk alatt jó szolgálatot tehet egy mobil kamera a lakásunk felügyeletére. Olyat vásároljunk, amely rendelkezik beépített mozgásérzékelővel. Ez lehetővé teszi, hogy a kamera automatikusan felvegye a mozgást észlelő területeket, és értesítést küldjön a mobiltelefonra, ha valami történik.

A mobilunk értesítést küld, ha baj van / Fotó: Shutterstock
A mobilunk értesítést küld, ha baj van / Fotó: Shutterstock

Extra tippek:

  • Semmi ne keltse azt a látszatot, hogy már régóta nem tartózkodunk otthon. A teli postaláda is árulkodó lehet, ezért kérjük meg a szomszédot, hogy időnként vizsgálja át az ajtónkat, ürítse ki azt. Ha csomagokat várunk, gondoskodjunk arról, hogy másik címre szállítsák át ezeket.
  • Ne hagyjunk a teraszon vagy folyosón értékes holmit. A bicikli, fűnyíró, játékok, de még egy cipő is vonzó célpont lehet a betörők számára. Pakoljuk el a könnyű műanyag kerti bútorokat is, így ha hirtelen csap le a vihar, ezek is biztonságban lesznek.
  • Indulás előtt ellenőrizzük, hogy a kamerák megfelelően vannak elhelyezve és a kívánt területeket fedik le. Ha a rendszerünk lehetővé teszi a távoli elérést, próbáljuk ki a mobilalkalmazást vagy a webes felületet, hogy megbizonyosodjunk arról, képesek vagyunk távolról elérni a kamerák képeit és funkcióit.
  • A virágládákat tegyük félárnyékos helyre, például egy fedett teraszra vagy verandára. Így elegendő napfényt kapnak, de megvédi őket a közvetlen napsütéstől és a kiszáradástól is. Használhatunk földbe szúrható vízadagoló tartályt, mellyel folyamatosan nedvesen tarthatjuk a növények földjét.
  • Ha kristálytiszta medencére vágyunk a nyaralás után is, érdemes lefedni a tetejét egy vízáteresztő medencetakaróval. Ez segít megőrizni a víz tisztaságát, és attól sem kell tartanunk, hogy egy esőzés során megállna rajta a víz, ami odavonzaná a bogarakat. Ellenőrizzük a medence szivattyújának működését is, állítsuk be a megfelelő időzítést, hogy a víz keringjen az utazásunk ideje alatt is.
  • Ha van kerti világításunk, ellenőrizzük, hogy működnek-e az izzók, és hogy a kábelek nem sérültek-e meg. Távollétünk idejére kapcsoljuk ki a világítást, vagy szerezzünk be egy időzítőt, amivel kikapcsolhatjuk éjszakára.
  • A nyári meleg miatt könnyen kiszárad, foltos lesz a pázsitunk, ha nem gondoskodunk a megfelelő öntözésről. Ellenőrizzük az automata öntözőrendszert, a szórófejeket, az öntözőcsöveket, a szelepeket és a vezérlőegységet. Győződjünk meg róla, hogy nincsenek szivárgások, meghibásodott alkatrészek vagy dugulások. Ne felejtsük el beállítani az időzítőt úgy, hogy távollétünkben is a megfelelő időpontban öntözze a kertet.

(Forrás: Fanny magazin)

(Nyitókép: Shutterstock)

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.