Vannak, akik azt mondják, hogy azért kell megfordítani a befőttesüveget, például lekvárfőzés esetén, mert csak így keletkezik vákuum az üvegben, ami elengedhetetlen a tartósításhoz. De olyanok is akadnak, akiknek az a véleményük, hogy a vákuum üveg fordítás nélkül is kialakul, hiszen a forró gőztől lesz homorú a kupak.
De nézzük, mit szólnak ehhez a kommentelők? Az egyik olvasónk például azt írta, hogy csupán 5 percre állítja fejre az üveget, ennyi idő elegendő a vákuumhoz és a tartósításhoz is. Ezzel a trükkel az is ellenőrizhető, hogy mennyire szorosan lett rácsavarva az üvegre a tető. A hozzászólásból az is kiderül, hogy cukor és tartósítószer sem kerül az üvegbe, ennek ellenére még sosem romlott vagy penészedett meg egyetlen befőtt sem.
Aztán olyan is van, aki még öt percig sem vár, csak gyorsan fordít egyet az üvegeken, majd vissza, és egy konyharuhával letakarva hagyja őket kihűlni.
De olyan kommentelő is volt, aki újságpapírba tekeri a felfordított üvegeket, letakarja egy vastag takaróval és így hagyja kihűlni a befőtteket.
Van, aki azért nem fordítja meg a befőttesüveget, mert nem akarja összemaszatolni a tető belsejét. Az egyik kommentelő elárulta, hogy az édesanyja soha nem fordította fel az üveget, mégsem romlottak el a befőttek.
Aztán van, aki sosem állítja fejre, celofánt tesz a tető alá, viszont nem áll el évekig a lekvár, és nem is romlik meg, ugyanis az összes üveggel elfogy.
Az egyik kommentelő pedig csak pár éve nem fordítja meg az üveget, ő azt tapasztalta, hogy amennyiben jól megfőzzük a lekvárt, akkor semmi baja nem lesz.
És olyan is akad, aki úgy véli, teljesen mindegy hogyan csináljuk, hiszen így is jó, meg úgy is jó, a lényeg, hogy ne romoljanak meg a télire elrakott finomságok.
Borítókép: Shuttertock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.