Klasszikus grízgaluska leves
Hagymás rostélyos
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Dubarry-csirkemell
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Csupacsokis brownie
Kapros tökfőzelék virslivel
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Dödölle - az eredeti recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Babgulyás
Farsangi szalagos fánk
Tojásos nokedli fejes salátával
Kijevi csirkemell rizibizivel
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mákos guba
Klasszikus kuglóf
Klasszikus stíriai metélt
Érdekességek

Lebuktál! Kiderült, mennyit nassolnak a magyarok

Mikor nassolunk? Mit nassolunk? Miért nassolunk? A Mogyi-Caramoon első országos nassoláskutatásában több mint ezren vettek részt, és többek között az is kiderült, hányan tartják magukat nassolásfüggőnek...

Az online kérdőíves megkérdezés során a kutatócsapat többek között arra is kíváncsi volt, hogy a válaszadók miként definiálnák a nassoláshoz való viszonyukat. A „Milyen gyakran nyúlsz valami ropogtatnivaló után?” kérdésre adott válaszokból kiderült, hogy a válaszadók több mint 86%-a tekinthető rendszeres nassolónak, 52,4%-uk heti néhány alkalommal, 34,4%-uk pedig naponta többször kényezteti magát ilyen módon. A motivációkat firtató kérdésre a legtöbben (35,4%) az „egyszerűen kell” válaszra adták a voksukat, míg a válaszadók 32%-a az önjutalmazást jelölte meg a leggyakoribb kiváltó okként. A megkérdezettek közel ötöde nyugtató hatásuk miatt, 13,7%-uk pedig megszokásból fogyasztja kedvenc snackjét.

A nassolás helye és ideje a többség számára este jön el a tévé előtt (51,2%), míg 35,2%-uk a délután energiahiányos óráiban nasizik. A válaszadók csupán 5%-a hódol délelőtt szenvedélyének, közel 10%-uk viszont egész nap elérkezettnek látja az időt egy kis csipegetésre. De melyik a leginkább fogunkra való ínyencség? A legtöbben (40,3%) a magvakat jelölték meg első számú célpontként, ezt követik a chipsek (33%) és a popcorn (15,3%).

De vajon a rendszeres nassolás egyben azt is jelenti, hogy függők vagyunk? A válaszok alapján a megkérdezettek 12,9%-a tartja magát egyértelműen függőnek. Több mint 55%-uk úgy érzi, bár sokat nassol, de nem függő. 5%-uk szerint nem függők, de környezetük annak tartja őket, 26,7% viszont egyáltalán nem hisz az ilyen típusú függőség létezésében.


„Először is a legfontosabb azt leszögezni, hogy a snack (legyen sós vagy édes, krémes vagy ropogós) utáni sóvárgás nem az egyén gyengeségének csalhatatlan jele” - mondja Dr. Meskó Norbert evolúciós pszichológus, az emberi viselkedés szakértője. „Az ember persze érezheti úgy, hogy aktuálisan a rabja valamilyen rágcsálnivalónak, de a kóros ételfüggőségnek általában olyan markáns tünetei vannak, mint a fejfájás, álmatlanság, ingerültség, hangulatingadozás, depresszió.” Szóval amíg ezeket nem tapasztalod, nincs okod aggodalomra. Norbert szertint a mérték, az önkontroll, és a tudatosság lehet a kulcs. Ha megtalálod az arany középutat, akkor úgy hódolhatsz a nassolási szenvedélyednek, hogy az egészségügyi kockázatokat minimálisra csökkentheted.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.