Finomfőzelék
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Klasszikus stíriai metélt
Epres blondie
Csupacsokis brownie
Hagymás rostélyos
Klasszikus kuglóf
Tojásos nokedli fejes salátával
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Zsemlegombóc
Mézes-mustáros csirkemell
Körömpörkölt csülökkel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Dubarry-csirkemell
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Tárkonyos csirkeraguleves
Mákos guba
Klasszikus grízgaluska leves
Rakott zöldbab darált hússal
Érdekességek

Lazac, halhús nélkül – már Európában is kapható 3D-nyomtatott élelmiszer

Néhány napja került az osztrák szupermarketek polcaira az első 3D-s nyomtatással készült étel, egy vegán lazacfilé. Ugyan az étel soha nem látott halat, mégis teljes értékű alternatívája az igazi húsnak.

Legalábbis ezt álltja a gyártó, a Revo Foods élelmiszertechnológiai startup. A „The FILET – Inspired by Salmon” elnevezésű élelmiszertermék az első 3D-nyomtatott vegán tenger gyümölcsei, és általában az első 3D-nyomtatott termék, amely elérhetővé válik a szupermarketekben – számolt be az Interesting Engineering.

3D-nyomtatott hal / Fotó: illusztráció, Shutterstock
3D-nyomtatott hal / Fotó: illusztráció, Shutterstock

Az új termék alapvetően fonalas gombákból származó mikoproteinnel készült, de került bele alga, hínár és más növényi eredetű anyagok. Ezek a hozzávalók segítik, hogy a nyomtatott lazac a valódihoz még inkább hasonló ízű és textúrájú legyen. Az osztrák cég egyébként közölte, hogy készen áll arra, hogy ipari méretekben állítson elő 3D-nyomtatott élelmiszereket.

És bár sokan vannak, akik idegenkednek a nyomtatott élelmiszerektől, a Revo Foods biztos abban, hogy a termékére szükség van. Az érveik között szerepel, hogy a globális halállományok 60 százalékát folyamatosan túlhalásszák, ami már az óceáni ökoszisztéma összeomlásával fenyeget. A 3D-nyomtatás megoldást kínál a haláruk előállítására anélkül, hogy a vadon élő halállományokat károsítanák.

Hogy milyen lesz a fogadtatás, kíváncsian várjuk, hiszen a megbotránkozáson túl Európában a génmódosított élelmiszerek árusítása unios szabályokba is ütközik.

(Nyitókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.