A színek közül a sárga az egyik legintenzívebb. Nem is csoda, hiszen a legerősebben tükrözi vissza a felületére érkező fényt. Ez adja a különleges erejét is, melynek köszönhetően elűzi a fáradtságot és a borús gondolatokat.
A napraforgómag, valamint a belőle hidegen sajtolt olaj rengeteg aminosavat, ásványi anyagot és telítetlen zsírsavat tartalmaz. Használatával megelőzhető a fogínyvérzés és a vérszegénység. Gondoskodik az erek rugalmasságáról és a jó szívműködésről.
Tippünk: Ha rendszeresen napraforgómagot rágcsálunk, azzal erősítjük az idegeinket. Az egyetlen probléma, hogy magas a kalóriatartalma, ezért csak mértékkel fogyasszuk!
Sokak szerint gyomnövény, pedig a levelei és a gyökere egyaránt alkalmas az emésztési problémák kezelésére. A máj- és epeműködés fokozására ugyancsak használható. Szabályozza a kiválasztást, és egyben méregtelenít is.
Tippünk: Az étkezések előtt 2-4 hétig fogyasszunk gyógynövényboltokban kapható gyermekláncfű-tinktúrát, mert beindítja az emésztési folyamatot.
A ligetszépeolajban lévő gamma-linolénsav az immunrendszerre és a gyulladásos reakciókra is kedvező hatással van. Ennek köszönhetően jól kezelhető vele az ekcémás bőrpanasz, amire a szervezetben fellépő gamma-linolénsav-hiány hajlamosíthat.
Tippünk: Szedése kapszula formájában ajánlott.
Nagy mennyiségű C-vitamin van benne, amely segíti az immunrendszert. A megfázásos időszakban ajánlott többet fogyasztani belőle, salátára locsolva segíti a vas felszívódását.
Tippünk: Fejfájáskor tegyünk 1 szelet citromkarikát a halántékára: hűsít, így enyhíti a fájdalmat.
Vitaminokat, ásványi anyagokat és egy bromelin nevű enzimet is tartalmaz. Segíti a sebgyógyulást, fehérjelebontó és vízhajtó hatású.
Tippünk: Együnk sok friss ananászt, ha úgy érezzük túl sok folyadék raktározódott el a szervezetünkben. Egy-egy nehéz ebéd vagy vacsora után az emésztésünket is rendbe teszi.
Ficam, húzódás, rándulás – a megoldás az árnikakrém! Enyhíti az izom- és ízületi fájdalmakat.
Tippünk: A borogatás is segíthet. Ehhez forrázzunk le 4 teáskanál szárított herbát 1 csésze forró vízzel, és 10 percig hagyjuk állni. Egy pamuttörölközővel itassuk fel, és borogatásként tegyük a fájó testrészre.
Baktériumölő és gyulladáscsökkentő hatása miatt az egyik legjobb sebgyógyító. A benne lévő ásványi anyagok, nyomelemek és vitaminok a náthával, köhögéssel tarkított téli hónapokban enyhítik a tüneteket.
Tippünk: Ha fáj a torkunk, keverjünk el 1 pohár meleg vízben 1 teáskanál mézet, és naponta többször is gargalizáljunk vele 1-2 percig.
Nyálka- és cserzőanyag-tartalma ingercsökkentő hatású, ezért jól alkalmazható légúti hurutok, torokgyulladás esetén.
Tippünk: Igyunk naponta 1 csésze martilapulevélből készült teát. Ehhez forrázzunk le 2 teáskanál szárított virágot negyed liter vízzel, pár percig hagyjuk állni, majd szűrjük le. A kúra maximum 3 hétig tartson!
A depresszió egyik leghatásosabb ellenszere. Számos készen kapható gyógytermék alapanyaga.
Tippünk: Igyunk meg naponta 2 csésze orbáncfűteát. Ehhez 1 teáskanál orbáncfüvet forrázzunk le 1csésze forró vízzel, hagyjuk állni, majd szűrjük le. Ha nyugtató hatású gyógyszert szedünk, kérjük ki az orvosunk tanácsát!
A sárga növények nem csak a bennük lévő hatóanyagok miatt hatnak pozitívan az egészségre. A színterápia szerint a sárga melegséget sugároz, élénkítő, hangulatjavító hatású, vidámságra ösztönöz. Felidézi a nyarat, ezzel együtt pedig a napsütéses órákat, és a nyaralás emlékét is. További előnye: fokozza az étvágyat, ezért a sárga tányéron felszolgált étel még jobban esik majd!
Tippünk: Használjuk ki a szín jótékony hatását a lakásában is: a nappaliba és az étkezőbe válasszunk sárga színű párnát, függönyt vagy abroszt!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.