Építőmunkások bukkantak rá arra az időkapszulára, amit 83 évvel ezelőtt rejtettek el az antwerpeni Szent Jakab templom mennyezetének festése közben egy a födémen található díszítőelemben. A kis gyufásdobozban lapuló üzenet 1941-ben íródott, és vélhetően az akkor ott dolgozó munkások tollából származhat. A papírra vetett gondolatokat a jövő nemzedékének címezték, de betekintést nyújt a 40-es évek építőiparban tevékenykedő melósok életébe is, akik arra is utalnak, hogy szerintük mi a boldog élet titka - írja a Mirror.
– Mi már rég nem leszünk ezen a Földön, amikor ezt a mennyezetet újra kell festeni. Azonban tudnia kell a következő generációnak, hogy egyáltalán nem volt könnyű életünk. Túléltük az 1941-ben és az 1940-ben kezdődő háborúkat is. Ez nem semmi, ugye? Mindössze néhány centért dolgoztatnak bennünket, és szinte éhen halunk, ugyanis ételt nem igazán kapunk – olvasható a már megsárgult papíron.
- A következő generációknak azt tanácsoljuk, hogy amikor újra közeleg a háború, legyen elég tartalékotok élelmiszerekből. Azért, hogy életbe maradhassatok a nehéz időszakban, fel kell hogy halmozzatok rizst, kávét, lisztet, dohányt, gabonát és búzát. Élvezzék az életet, és hogy ha úgy hozza a sors, akkor nősüljetek újra. Azok, akik házasok, vigyázzanak az otthonukra! Üdvözlet a férfiaknak!
A levelet vélhetően négy férfi írta, ugyanis az ő aláírásuk olvasható a levél végén. John Janssen, Jul Gyselinck, Louis Chantraine és Jul Van Hemeldonck.
Ajánljuk még:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.