Mivel a gyümölcsteák nem tartalmaznak keserűanyagot és koffeint, így elkészítésük során nem kell annyira odafigyelni az áztatás idejére, és attól sem kell félni, hogy túlságosan felpörgetnék a szervezetet. Ez a fajta éppen ezért télen-nyáron, hidegen vagy melegen ideális szomjoltó. Amikor gyümölcsteát készítünk, legalább 5 perc teljen el (de egyes teáknál akár 15 is) mielőtt a filtert kivesszük a bögréből. Bármilyen gyümölcsteáról legyen is szó, nagyon forrón soha ne igyuk meg, hagyjuk kicsit hűlni a teát a saját torkunk védelmében.
A gyümölcsteák egészségvédő hatása a benne lévő gyümölcsökben rejlik. Gyakran használt összetevője például a vörös- és a fekete áfonya. Mindkettő tele van sejtvédő hatású antioxidánsokkal, remek húgyúti panaszokra, gyulladásokra, reumára, illetve segíti a vérképzést. Az eperben gazdag tea a méregtelenítéshez, a szervezet tisztításához ideális. Ha az összetevők között cseresznyét és csipkebogyót találunk, biztosak lehetünk benne, hogy immunerősítő hatású, magas C-vitamin-tartalmú itallal kényeztetjük magunkat.
A zöld tea évezredek óta használt szer a tradicionális kínai orvoslásban. Mindenekelőtt a vércukorszint szabályozására használják. Mivel élénkíti az anyagcserét, az ideális testsúly eléréséhez és megtartásához is hozzájárul, sőt a daganatos betegségek megelőzésében is nagy jelentőséget tulajdonítanak neki.
A herbateák rendkívül sok áldásos hatóanyagot tartalmaznak, de a klasszikus értelemben
vett teához nincs közük.
HÁROM KÜLÖNLEGES ALAPANYAGOK, AMIBŐL NEM IS GONDOLNÁD, HOGY TEA IS KÉSZÜLHET
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.