A húsvét egyik legfontosabb eleme, a sonka és a tojás mellett a kalács, így nem csoda, ha ilyenkor mindeki bőszen keresi a jobbnál jobb, sós és édes, töltött, csavart, fonott kalácsot. Mi sem tettünk másképp, és ez volt az első, amin megakadt a szemünk: micsoda mintázat! Mintha nem is valódi lenne. Pedig a leopárd kalács valódi, és bár valóban káprázatos a tészta mintázata, valójában nem nagy ördöngősség elkészíteni. Hogy senki ne rettenjen meg, lépésről lépésre, fázisfotókal tűzdelve mutatjuk, mennyire nem az!
Hozzávalók:
1. Megfuttatjuk az elmorzsolt élesztőt egy kis langyos, cukros tejben.
2. Utána összedagasztjuk a liszttel, a cukorral, a vaníliás cukorral, a sóval, és körülbelül két deci langyos tejjel. Közepesen kemény tésztát kell kapnunk, ha szükséges, pici tejjel vagy liszttel korrigálhatjuk az állagát.
3. Ha már fényes a tészta, beledagasztjuk a 6 dkg puha vajat is.
4. Hagyjuk kicsit kelni, majd három részre osztjuk, két kisebbre és egy nagyobbra. A két kisebbik cipót megszínezzük kakaóporral: az egyiket kicsit világosabbra, a másikat sötétebbre.
5. Mindkét kis tésztagombóchoz hozzágyúrunk egy-egy evőkanál vajat és annyi tejet, hogy ne változzék a tészta állaga a belegyúrt kakaóportól.
6. Mindegyik gombócot 9 részre osztjuk. A középbarnából rudakat sodrunk.
7. A megsodort tésztarudakat először becsomagoljuk a sötétbarna tésztába.
8. Majd a sötétbarna tésztába tekert rudakat a világos tésztába.
9.Papírral bélelt, hosszúkás formába fektetjük a rudakat. Letakarva kelesztjük.
10. Végül lekenjük a tetejét felvert tojással, és nem túl forró, 160-170 fokos sütőben 40 perc alatt megsütjük.
Előkészítés: 50 perc
Kelesztés: 1,5 óra
Sütés: 40 perc
1 adag: 250 kcal
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.