Ez az előétel az egyik legegyszerűbb dolog, nem kell hozzá más, csak egy kevés jó minőségű vaj vagy vajkrém, füstölt lazac, ennek hiányában lazacmorzsa is jó, esetleg kaviár vagy egy tisztes szardínia/tonhal konzerv. A blinire (orosz palacsinta, kicsit olyan, mint egy sós amerikai palacsinta) vagy a pirított kenyérszeletre (crostini) kevés vajkrémet kenünk, erre kerülhet a lazac vagy a kaviár. Ha inkább ízesített krémmel kennénk meg, akkor a lazacmorzsával, a kaviárral vagy a villával megtört halkonzervvel kikevert, fűszerezett vajkrém teljesen jó választás lehet.
A halászlé készülhet csak pontyból vagy harcsából, de ha lehetőségünk van rá, akkor vegyes halászlevet készítsünk, hogy minél több íz találkozzék a végeredményben. Annak, aki nem szeretne otthon halat pucolni, passzírozni, vagy csak egyszerűen fél a sok macerától, annak érdemes előrendelni (több neves étterem és csárda is vesz fel rendelést az ünnepek idején) vagy jó minőségű sűrítményből készíteni a levest, amihez időben hozzáadja majd a halpatkókat, a haltejet és az ikrát.
A sütőben vagy platnin sütött halakkal már kicsit több a macera, de igazság szerint a belezett, már pikkelyezett hallal olyan sok dolog nincs. A fűszerezésnél a kevesebb több elvét érdemes követni, néhány jól megválasztott zöld fűszerrel, egy-két karikányi citrusfélével (citrom, lime, esetleg klementin vagy narancs) jól kiegészíthető a hal íze. A fogas esetében érdemes a tepsibe kerülő halat beirdalni, s a csontig hatoló mélyedésekbe egy-egy darab szalonnát tenni. Ez nem csak az ízét befolyásolja, hanem a hosszabb sütési idő alatt sem engedi kiszáradni a húst. Ha nem szeretnénk, hogy farkasszemet nézzen velünk a vacsora, akkor jó választás lehet a lazac, amelyhez csak egyetlen jó tanács: nem szabad túlsütni!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.