Az 1884-ben Genfből hazánkba érkező csokoládékészítő mester, Gerbeaud Emil fokozatosan vette át az elsősorban minyonjairól híres Kugler Henrik Gizella téri (ma Vörösmarty tér) cukrászdáját. Az üzletben a 20. század küszöbén már százötvenen dolgoztak.
A „Zserbó” név ekkorra már fogalommá vált, ugyanis a svájci mester honosította meg hazánkban többek között a csokoládés drazsét, a macskanyelvet és a konyakos meggyet, később pedig ő alkotta meg a neves Gerbeaud-szeletet, vagyis a zserbót.
A cukrászda, amely túlélt két világháborút és jó néhány rendszerváltást, napjainkban ugyanolyan elegáns, mint fénykorában volt, és méltán szerepel Budapest legismertebb nevezetességei között.
Gundel Károly, aki egy neves bajor szállodás és vendéglős dinasztia sarja volt, Nyugat-Európa leghíresebb cégeinél tanulta a mesterséget. 1910-ben vette át a városligeti kertvendéglőt, ahol sikerrel ötvözte a rusztikus magyar konyhát a nagyvilágból érkező újításokkal.
Az étterem – ahol később Gundel tizenhárom gyermeke közül hét dolgozott – a hazai és külföldi előkelőségek kedvenc helye lett. Étlapján szép számmal szerepeltek egyéni ételkreációk is, mint például a Gundel-tokány, a fogasfilé Gundel módra , no meg, persze, a Gundel-palacsinta, amely máig dióval, rengeteg rummal és finom, kesernyés étcsokoládé öntettel készül, és csakis forrón érdemes fogyasztani. A Fővárosi Állat- és Növénykert szomszédságában található vendéglő napjainkban is a legendás dinasztia nevét hirdeti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.