Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mákos guba  recept
Mákos guba
Minestrone recept
Minestrone
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Érdekességek

Okoskonnektor a lakásban: súlyos ezreket spórolhatsz vele

Szeretnéd, hogy mire hazaérsz a munkából, már javában dolgozzon a mosógép vagy felkapcsolódjon a villany a szobában, esetleg süljön a villanysütőben a vacsora? Okoskonnektor használatával ez megoldható: az így csatlakoztatott eszközök ugyanis távolról is kezelhetők és vezérelhetők.

Okoskonnektor használatával a gépek fogyasztása is nyomon követhető, és növelhető az otthon biztonsága, hiszen a tűzveszélyes háztartási eszközök egyszerűen lekapcsolhatók.

Természetesen nem így működik az okoskonnektor / Fotó: Shutterstock
Természetesen nem így működik az okoskonnektor / Fotó: Shutterstock

Mit takar az okokoskonnektor kifejezés?

Az okoskonnektor olyan programozható és időzíthető készülék, amellyel távolról is irányíthatjuk a kisfeszültségű eszközöket. Hasonlít a hagyományos időzíthető konnektorokhoz, amelyet a fali konnektoraljzatba dugunk be, az időzítős konnektorba pedig pedig az időzíteni kívánt elektromos eszközt. Ehhez hasonló tehát az eszköz, azzal a különbséggel, hogy a mai okoskonnektorok jellemzően már WiFi-vel felszereltek, felcsatlakoznak az otthoni vezeték nélküli internetkapcsolatunkra és okostelefonunkról távolról is ki-be kapcsolhatjuk őket és egy App-ból számos más okosságra is beállíthatjuk őket. Természetesen hagyományos gombbal is ki-be kapcsolhatók. Bizonyos típusokkal valós időben monitorozhatjuk az elektromos áramfogyasztást is.

Miért hasznos ez az eszköz?

  • Időt és pénzt takaríthatunk meg

A használatával tudatosíthatjuk az otthoni fogyasztási szokásainkat, és pontos képet kapunk az elektromos energiafogyasztásunkról. Így lehetőséget biztosít a tudatos energiatakarékosságra, ha a használaton kívüli eszközöket akár időzítve, akár manuálisan lekapcsoljuk. Ráadásul az eszköz kényelmesebbé teszi az életüket, hiszen akár azt is beidőzíthetjük, mikor készítse el a kávéfőző a reggeli kávénkat vagy anélkül kapcsolhatjuk le éjjel a lámpát, hogy ki kellene kelnünk az ágyból.

  • Biztonságban tudhatjuk az otthonunkat

Biztosan feled is előfordult már, hogy amikor eljöttél otthonról, elbizonytalanodtál, hogy kikapcsoltad-e a vasalót vagy égve hagytad-e a lámpát. Oksokonnektor használatával ennek is vége, hiszen az eszköz segítségével bármikor kikapcsolhatjuk az adott konnektort, így megelőzhetjük, hogy akár egy bekapcsolva felejtett szendvicssütő lakástüzet okozzon.

  • Egyszerűen telepíthető

Az okoskonnektorok különösebb szerelés nélkül telepíthetők, okosotthon rendszerünk pedig bármikor bővíthető még több okos dugaljjal.

Telefonról is irányíthatod az okoskonnektorba dugott háztartási gépet / Fotó: Shutterstock
Telefonról is irányíthatod az okoskonnektorba dugott háztartási gépet / Fotó: Shutterstock

Hogy működik a mindennapokban?

Ha szeretnénk, hogy az okoskonnektor kommunikáljon más eszközökkel, akkor párosítsuk a lakásunkban elhelyezett okosotthonközponttal, vagy csatlakoztassuk egy internetes felhőszolgáltatáshoz. Utóbbi esetében figyeljünk rá, hogy a konnektort okosotthonközpont nélkül csak akkor tudjuk mobilról irányítani, ha a lakásban folyamatos az internetkapcsolat.

Milyen típusok közül választhatunk?

Bizonyos okoskonnektorokat („mobil” típusok) egyszerűen bedughatjuk a falon lévő konnektoraljzatba, majd magába az okoskonnektorba csatlakoztatható egyéb konnektor. Az ilyen modelleket általában manuálisan, a rajtuk található kapcsolóval is ki tudjuk kapcsolni. A beépített készülékek teljesen hétköznapi konnektornak néznek ki, és csak távvezérléssel kapcsolhatók.

Okos konnektorokkal bármilyen kisfeszültségű, azaz 230V-os elektromos eszközt távirányíthatunk, időzíthetünk, vagy programozhatunk. Egyes típusok lehetővé teszik az elektromos áramfogyasztás monitorozását.

Forrás: metropol.hu

Ajánljuk még:


Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.