Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Puncstorta  recept
Puncstorta
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Szilvalekváros tepertős papucs recept
Szilvalekváros tepertős papucs
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Párolt lilakáposzta  recept
Párolt lilakáposzta
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes recept
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Praktikus

4 hiba, amit kerülj el, ha fagyasztott zöldséggel dolgozol

A fagyasztott zöldségekben rengeteg szuper lehetőség rejlik, ha tényleg jól készítjük el őket. Eláruljuk, milyen hibákat kerülj el, hogy igazán finom legyen a végeredmény.

Ha te is mindig tartasz otthon egy-két adag fagyasztott zöldséget, az nagyszerű! De vajon jól is készíted el őket? Biztosan előfordult már, hogy íztelen vagy vízízű lett az étel, vagy szétfőttek a borsószemek, miközben a krumpli szinte nyers maradt. A következő tippeket betartva ez nem fordulhat elő többé.

A fagyasztott zöldségekből rengeteg finom fogás készülhet, ha a megfelelő módon használjuk fel az alapanyagot 
(Fotó: Shutterstock)
A fagyasztott zöldségekből rengeteg finom fogás készülhet, ha a megfelelő módon használjuk fel az alapanyagot (Fotó: Shutterstock)

Nem kell mindent megfőzni

A fagyasztott zöldségek hőkezelés nélkül is fogyaszthatók, bár igaz, hogy nem ez a bevett gyakorlat. De a brokkoli, a répa vagy mondjuk a karfiol nyersen is szuper csemege, feldobja például a salátádat, arról nem is beszélve, hogy így fogyasztva sokkal több értékes vitamin és ásványi anyag jut a szervezetedbe. Arra persze mindenképpen figyelj, hogy teljesen felolvadjanak a zöldségek, és az sem árt, ha hagyod szoba-hőmérsékletűre melegedni.

Első lépés a kiolvasztás, vagy mégsem?

Abban az esetben, ha nem nyersen fogod elfogyasztani a zöldséget, nem feltétlenül kell az olvasztással indítani a főzést. Valójában ez attól függ, milyen zöldségfélével dolgozol, de a legtöbbet fagyott állapotban is bedobhatod a sütőbe, vagy mehetnek a serpenyőbe, párolóba. Sőt, ha fűszernövényt fagyasztottál a szezonban, és később szeretnél ízesíteni vele egy adott ételt, akkor kifejezetten kerülendő a fűszer olvasztása, mert a növény szerkezete ettől megváltozik, vizes lesz, és már nem adja azt az intenzív ízt. Így aztán a végeredmény csalódást okozhat.

A fagyasztott zöldségkeveréket kiolvasztás nélkül is a serpenyőbe dobhatjuk 
(Fotó: Shutterstock)
A fagyasztott zöldségkeveréket kiolvasztás nélkül is a serpenyőbe dobhatjuk (Fotó: Shutterstock)

Mikrohullámú sütőbe teszed a zöldségeket

Noha gyors és egyszerű módja a zöldségek kiolvasztásának, hogy bedobjuk a mikróba, ennek megvannak a veszélyei. Egyrészt a teljesítménytől függően figyelned kell az időre, mert ha túl sokáig maradnak bent a zöldségek, a hő hatására egyes vitaminok elpusztulnak. Másrészt a mikróban úgynevezett forró pontok keletkeznek, ezért többször is át kell keverni a betett ételt, máskülönben néhol felforrósodik, másutt fagyos maradhat. De még ha be is tartod ezeket a kritériumokat, akkor sem biztos, hogy tényleg ízletes lesz az így készített étel, ezért inkább szánj pár percet többet a főzésre, és párold meg egy kevés vajban a zöldségeket – nem fogod megbánni.

Mindet egyszerre párolod, főzöd

A különböző zöldségeknek más-más a főzési ideje, ezért hiba, ha mindent egyszerre teszel a serpenyőbe vagy a párolóedénybe. A kisebb, puhább zöldségfélék hamarabb készülnek el, mint mondjuk a magas keményítőtartalmú burgonya, ezért a legjobb végeredmény úgy éred el, ha a hosszabb ideig fővő zöldségekkel indítod a folyamatot, a gyorsan készülőket pedig később adod hozzá. Tájékozódj a használni kívánt zöldségek különböző elkészítési idejéről, és annak megfelelően ütemezd a főzést.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.