A legfinomabb sütőtökkrémleves
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Csupacsokis brownie
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Klasszikus kuglóf
Krémes spenótfőzelék
Hagymás rostélyos
Farsangi szalagos fánk
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Babgulyás
Kínai szezámmagos csirke
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Mákos guba
Klasszikus stíriai metélt
Káposztás tészta egyszerűen
Rakott zöldbab darált hússal
Vadas marha
Kijevi csirkemell rizibizivel
Tárkonyos csirkeraguleves
Praktikus

Fogadjunk, hogy eddig rosszul mostad a törölközőket: így csináld, hogy biztosan tiszták legyenek

Törölközőmosás /Fotó: Shutterstock
Habár félünk a kórokozóktól és úgy gondoljuk, hogy a legveszélyesebbek a nyilvános helyek, rengeteg baktérium képes megtelepedni olyan hétköznapi, otthoni tárgyakon, mint a mosogatószivacs, a konyharuha vagy éppen a törölköző.

Fontos, hogy a mosogatószivacsot rendszeresen, kéthetente cseréljük és körültekintően tisztítsuk a konyharuhákat is. Ez utóbbira kiválóan alkalmasak az ecetes tisztítószerek és a forró vízben történő mosás. De mi a helyzet a törölközőkkel?

A törölközőmosás egyszerű házimunkának tűnik, ám könnyű hibát véteni. Fontos betartani néhány praktikát, hogy az anyag ne csak megőrizze élettartamát, de ne is veszítsen a színéből, puhaságából, és nem utolsósorban tiszta és illatos is legyen.

1. Tartsuk tisztán a mosógépet

Az egyik legelső tipp, hogy tartsuk tisztán a mosógépet. Ehhez számtalan készítményt lehet vásárolni a drogériákban, de az ecet is hasznos segítség lehet, ha szeretnénk átmosni a gépünket. Ügyeljünk arra, hogy a dobot, illetve a mosószer- és öblítőadagolót is átmossuk. Ha kivehető, folyó víz alatt öblítsük el.

2. Használjunk vízlágyítót

Emellett hasznos lehet a vízlágyító tabletta is, ha olyan helyen élünk, ahol kemény a víz. A vízlágyító segítségével elkerülhetjük, hogy a víz keménységét okozó ásványi anyagok beépüljenek a texilbe.

Öblítő helyett használjunk ecetes-vizes keveréket /Fotó: Shutterstock
Öblítő helyett használjunk ecetes-vizes keveréket /Fotó: Shutterstock

3. Használjunk ecetet

Az ecet nemcsak a gépünket, hanem a törölközőket és konyharuhákat is tisztává varázsolhatja. Használjuk az ecetet hígított formában az öblítő helyett, ugyanis megöli a törölközőkön megtelepedett kórokozókat. Fontos, hogy mindig csak pár cseppet használjunk az ecetből, így nem kell tartani attól, hogy a ruhák átveszik a jellegzetes illatát.

4. Kerüljük az öblítőket

A törölközők mosása során csábító lehet, hogy öblítőt használjunk, ám hiába varázsolja puhává a textíliát, az anyagon képződő öblítőréteg megnehezíti, hogy a törölköző vizet szívjon magába. Hosszú távon a sok kemikália beépül az anyag szerkezetébe és természetellenes tapintásúvá teszi a textilt – írja a Lakáskultúra.

5. Próbáljuk ki az illóolajokat

Ha szeretnénk, hogy ne anyagszaga, hanem minimális illata legyen a törölközőknek, akkor cseppentsünk illóolajat az öblítő helyett használt ecetes-vizes keverékbe.

6. Poralapú mosószerhez adjunk szódabikarbónát

Az ecet mellett a szódabikarbóna is hasznos társ lehet a fürdőszobában, ugyanis a poralapú mosószerhez keverve puhítja, lágyítja a régi törölközőket, emellett képes megszüntetni az anyagok rossz illatát is.

7. Ha kell, áztassunk

A makacs szennyeződéseket, mint például a sminkfoltokat előzetes áztatás során próbáljuk eltávolítani.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.