Klasszikus stíriai metélt
Kapros tökfőzelék virslivel
Tárkonyos csirkeraguleves
Mákos guba
Babgulyás
Klasszikus grízgaluska leves
Káposztás tészta egyszerűen
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Klasszikus kuglóf
Krémes spenótfőzelék
Finomfőzelék
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Kínai szezámmagos csirke
Epres blondie
Csupacsokis brownie
Vadas marha
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Rakott zöldbab darált hússal
Praktikus

Ne dobd ki a napelemes kerti lámpát – így keltsd új életre!

Ha a kertben elhelyezett napelemes lámpa már nem világít, az nem feltétlenül jelenti, hogy ki is kell dobni. Eláruljuk, hogyan keltsd új életre az eszközt.

Sokszor a legkézenfekvőbb megoldások nem jutnak eszünkbe, pedig lehet, hogy csak ennyin múlik egy eszköz működőképessége. A napelemes lámpákra például biztonsági megszakító szalagot tesznek, hogy óvják a szállításkor. Ellenőrizzük le, hogy vásárlás után eltávolítottuk-e ezt a fóliát, és ha nem, húzzuk ki a szalagot, különben nem fog működni a lámpa. Nézzük, min múlhat még, hogy működik-e a lámpánk, vagy sem.

A napelemes lámpa mutatós dekoráció lehet a kertben /Fotó: Shutterstock
A napelemes lámpa mutatós dekoráció lehet a kertben /Fotó: Shutterstock

Használat előtt töltsük fel

Mielőtt bekapcsoljuk a lámpákat, tegyük azokat napos helyre 24–48 órára, hogy feltöltődjenek. Csak azután kapcsoljuk be és próbáljuk használni. Ellenkező esetben csökkenhet a fényereje és az üzemideje – derül ki a Ripost cikkéből.

A Megfelelő helyre tegyük

A napelemes lámpákat napfényes helyre tegyük, hogy rendesen tudjanak működni. Ellenőrizzük, hogy kap-e elegendő fényt az akkumulátor a töltéshez – erre az árnyékos helyek nem alkalmasak. Szintén nem várhatunk tökéletes működést a lámpáktól, ha olyan helyre tesszük azokat, ahol más fényforrás is található. Ugyanis ha a fényérzékelő világítást észlel, automatikusan kikapcsolja a lámpát.

Tartsuk karban az eszközt

Gyakran csak a lámpa felszínén felhalmozódott por vagy más szennyeződés miatt nem lesz hatékony a töltés. Ezt megelőzhetjük, ha rendszeresen áttöröljük a panelt egy enyhén nedves ruhával. Az is előfordulhat, hogy a nem megfelelő szigetelés miatt víz jut a belsejébe. Ilyenkor próbáljuk meg kinyitni a burkolatot, és távolítsuk el belőle a vizet. Ha megszárítottuk, ellenőrizzük, hogy működik-e. Ha sérülés miatt folyt bele a víz, ne használjuk tovább a lámpát.

Hibás is lehet a lámpa

Ha a lámpa csak rövid ideig világít, valószínűleg lemerült az akkumulátor. Ezt könnyen megoldhatjuk egy cserével. Ám ha a lámpában nem cserélhető az elem, akkor újat kell vásárolni, mivel annak lejárt az élettartama. A lámpa fényérzékelő szenzora is meghibásodhat, ezért nem érzékeli, hogy besötétedett. Ezt úgy ellenőrizhetjük le, ha letakarjuk az érzékelőt, és figyeljük, hogy a lámpa bekapcsol-e. Ha nem, akkor sajnos új lámpát kell vásárolnunk.

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.