Finomfőzelék
Káposztás tészta egyszerűen
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Mézes-mustáros csirkemell
Mákos guba
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Tárkonyos csirkeraguleves
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Klasszikus stíriai metélt
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Kínai szezámmagos csirke
Zsemlegombóc
Csupacsokis brownie
Tojásos nokedli fejes salátával
Kijevi csirkemell rizibizivel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Kapros tökfőzelék virslivel
Babgulyás
Hagymás rostélyos
Praktikus

6 hiba, amit mindenki elkövet a szárítógép használatakor

6 hiba, amit mindenki elkövet a szárítógép használatakor
A szárítógép igen hasznos darabja a háztartásnak: ha elfelejtettük kimosni a gyerek tornacuccát előző nap, vagy, ha tavasszal és ősszel, a fűtési szezon kezdete vagy vége előtt, nehezebben száradnak a ruhák, életmentő lehet. Használata egyszerű, de persze előfordul, hogy mindent beállítottunk, mégis nedvesek maradtak a ruhák. Soroljuk, mi mindenre érdemes odafigyelni!

1. Túl sok ruha van benne

Soha ne pakoljuk tele a dobot ruhával, mert így a levegő nem tud megfelelően keringeni, emiatt a ruhák gyűröttek és nedvesek maradhatnak. A mosógéphez hasonlóan a szárítógépek kapacitását is száraz ruha mennyiségben számolják, így már a mosás elindításakor tudhatjuk, hogy mennyi ruhát teszünk majd a szárítógépbe.

Ne használjunk öblítőt! Az öblítő eltömítheti a szűrőket, ami akadályozhatja a levegő áramlását, ezáltal több időt vesz igénybe a szárítás (Fotó: Shutterstock)
Ne használjunk öblítőt! Az öblítő eltömítheti a szűrőket, ami akadályozhatja a levegő áramlását, ezáltal több időt vesz igénybe a szárítás (Fotó: Shutterstock)

2. Anyag szerint válogassunk!

Ha az összes ruhatípusnál ugyanazt a programot használjuk, nemcsak nedvesek maradhatnak, de megnyúlhatnak, vagy éppen összemehetnek a ruháink. Ezért fontos, hogy mindig válogassuk szét a textíliákat az anyaguk szerint. Ha már a mosáshoz így válogatunk, akár az egész töltetet egyszerre átrakhatjuk.

3. Vékonytól a vastagig

Ha különböző vastagságú ruhákat mosunk együtt, a szárítás előtt válogassuk szét az azonos, vagy hasonló vastagságú textileket. Erre azért van szükség, mert ha a gép azt érzékeli, hogy az egyik ruhadarab megszáradt, a program automatikusan leáll, ezzel megelőzve a túlszárítást.

4. Számít a nedvesség

Nem jó ötlet a nedves ruhák mellé félszáraz ruhákat is bedobni, mivel így a ruhák egy része nem szárad meg rendesen, míg más darabok túl lesznek szárítva. Ezt megelőzhetjük, ha az azonos típusú ruhadarabokat ugyanazon a fordulatszámon, és lehetőleg minél erősebben centrifugáljuk ki. A szárítógép ugyanis sokkal hatékonyabban dolgozik, ha nem csuromvizes ruhákkal van tele.

5. Hanyagoljuk az öblítőt!

Ha szárítógépben szeretnénk szárítani a kimosott ruhákat, ne használjunk öblítőt. Az öblítő eltömítheti a szűrőket, ami akadályozhatja a levegő áramlását, ezáltal több időt vesz igénybe a szárítás. Ha ragaszkodunk a finom illathoz, helyettesítsük az öblítőt szárítógépbe tervezett illatkendővel.

6. Összegabalyodott darabok

Ne tegyük a ruhákat közvetlenül a mosógép dobjából a szárítóba. Gyakran előfordul, hogy a textilek összegabalyodnak mosás során, ami szintén ronthatja a szárítás minőségét. A megoldás az, hogy mielőtt a szárítóba tennénk, érdemes az összes ruhát kézzel kirázni.

Plusz 7 szárítást, vasalást megkönnyítő, RUHAKÍMÉLŐ TIPP a Borsonline-on!

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.