Tudtad, hogy a szúnyogcsípést a női szúnyogok harapása okozza? A nőstény szúnyog, miközben a vérünket szívja, a nyála egy részét a bőrünkbe juttatja. Ez olyan fehérjéket tartalmaz, mely a bőrben marad, és az immunrendszerünk erre a fehérjére reagál viszketéssel, duzzanattal. Ha már megtörtént a csípés, több készítménnyel – köztük otthon, a konyhában megtalálható alapanyagokból készített szerekkel – is csillapíthatjuk a viszketést, nyugtathatjuk az égő bőrt.
Készítsünk sűrű masszát egy teáskanál szódabikarbónából és kevés vízből, majd kenjük a csípésre, hagyjuk rajta megszáradni, végül öblítsük le. Használjuk akár naponta többször, hiszen a szóda lúgossága segít elmulasztani a viszketést.
A jégkocka meglepően hatékony módszer a szúnyogcsípések kezelésére, hiszen a hideg elnyomja a viszkető érzést és segít enyhíteni a duzzanatot. A legjobb, ha egy zacskóba teszünk néhány jégkockát, és pár percig rajta hagyjuk a csípésen, de egy hideg, jeges vízbe áztatott kendő is megteszi.
Érdemes a kamrában zablisztet tárolni, hiszen nem csak a süteményekhez kiváló alapanyag. Remekül használhatjuk a testápolásban, sőt, csípéseket is kezelhetünk vele. Keverjünk el 1-2 evőkanál zablisztet kevés vízzel, majd kenjük az érintett területre. Ha tele van a testünk csípésekkel, öntsünk a fürdővízbe zablisztet, és fürödjünk meg benne.
Az aloe vera a napégések enyhítésén kívül a szúnyogcsípések kezelésére is kiváló. A legjobb hatást friss, levélből kinyert géllel érhetjük el: vágjuk le egy levelét és tegyük egyenesen a csípésre. Ha ez nem áll rendelkezésünkre, akkor egyéb gyógykészítményeket is választhatunk.
Az almaecet antibakteriális hatása miatt tökéletes ellenszere a csípéseknek. Itassunk át egy vattapamacsot vagy egy kis rongyot ecettel, majd ezzel dörzsöljük be a csípés területét.
Csepegtessünk néhány csepp citromlevet a fájdalmas területre, de csak akkor próbáljuk ki, ha a csípést nem vakartuk el, hiszen a nyílt sebeken égető érzést okoz. Lefekvés előtt szabad bevetni, amikor jó pár óráig biztosan nem megyünk napra, mert a citrom fényérzékenyít, azaz a napon könnyen leéghetünk tőle.
A teafaolaj számos bőrprobléma kezelésében kiváló, ezért szúnyogcsípés enyhítésére is alkalmazhatjuk. Bekenhetjük vele közvetlenül a csípést is, de az érzékeny bőrűek csak hígítva, bázisolajokkal használják, például keverjenek 5 csepp olajat mandula- vagy jojoba olajba.
A mézet használhatjuk antibakteriális kenőcsként, hiszen gyulladáscsökkentő hatása miatt enyhíti a csípés okozta viszketést, valamint visszahúzza a duzzanatot is.
Egy mozsárban zúzzuk össze a mentaleveleket, keverjünk hozzá kevés vizet, majd ezzel a keverékkel borogassuk a csípést.
Évtizedek óta ajánlott módszer a vöröshagyma és a fokhagyma, a benne található enzimek ugyanis képesek lebontani a gyulladást okozó vegyületeket. Vágjunk ketté egy hagymát, majd a dörzsöljük be vele a viszkető csípéseket, és hagyjuk hatni néhány percig.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.