Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
Ünnepi francia pirítós recept
Ünnepi francia pirítós
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
A spárgából leggyakrabban levest főzünk. A szezonban számos változatát kipróbálhatjuk a spárgalevesnek, készíthetjük hagyományos módon, krémlevesként, vagy akár savanyítva is.
1. Alaposan meg kell pucolni

A spárgaleveshez első lépésben meg kell pucolnunk a spárgát: levágni a fás végét, s a – fehér spárga esetében – zöldségpucolóval meghámozni a sípokat. A spárgát legtöbbször enyhén édesített, finoman sózott vízben főzzük, de készíthetjük zöldségalaplében vagy csontlében is. A spárga gyorsan megfő, nem is szabad túlfőzni, így a leves többi alapanyagát a főzést megelőzően érdemes előkészíteni, hogy tempósan elkészülhessen a levesünk.

2. Krémesítsd!

A spárgalevest többféleképp krémesíthetjük. Adhatunk hozzá tejszínt, behabarhatjuk liszttel vagy tojássárgájával elkevert tejföllel, de joghurttal szintén összeboronálhatjuk. A spárgalevest finoman savanyíthatjuk is, erre jó megoldást kínál egy kevés citrom- vagy limelé, de balzsamecettel is hangolható az ételünk.

3. Fűszerezd kaporral, snidlinnggel!

A leveseket sokféleképp fűszerezhetjük, a petrezselyem mellett más zöld fűszerekkel is elkészíthetjük a levest, a kapor vagy a snidling illik a spárgához, s a kicsit savanyított változatoknak pedig jól áll a tárkony vagy a majoránna. A nagyon intenzív fűszereket nem szereti a spárga, de kevés fehér bors, szerecsendió vagy épp szegfűbors nyugodt szívvel adható hozzá.

4. Tedd tartalmassá!

Abban az esetben, ha a spárgából krémlevest készítünk, feltétlen tegyük félere a spárgasípok fejét és csak a többi részét turmixoljuk össze. A levesbe kerülhet egy kevés főtt krumpli is, hogy a turmixolást követően még tartalmasabbá váljon. A spárgából készített krémlevest sűríthetjük önmagával, de adhatunk hozzá tejszínt vagy bármilyen más, számunkra szimpatikus magtejet is.

5. Adj mellé levesbetét!

A krémlevesünk betétje – a spárgasípok fején kívül – lehet még crouton, pirított bacon, sonkachips, apró zsemlegombóc vagy reszelt sajtból sütött ropogós is. A klasszikus spárgalevesben a legjobban a vajas galuska mutat, de daragaluskával, csipetkével, rizzsel, gerslivel is készülhet ez a tavaszi étel.

Spárgás receptjeinket itt találod >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.