Az egyik legnépszerűbb bécsi turistalátványosság a Szecesszió Háza és az Opera közelében található. Az 1774 óta létező piacot kezdetben Aschenmarkt néven említik, mert régen szeméttelep volt a helyén, ahova a hamut (Asche) is hordták a kályhákból. Egy másik magyarázat szerint az akkori piacon tölgyfa (Eschholz) sajtárból mérték a tejet a vásárlóknak. A nassolni szóból eredeztethető elnevezés a 19. században terjedt el, amikor már olyan csemegéket is árultak, mint a datolya és a cukrozott narancshéj.
A heti 60 ezer látogató számára másfél száz stand, vendéglátó és szórakozóhely gondoskodik a színes gasztronómiai kínálatról. Itt a világ minden tájáról vásárolhatsz finomságokat, sőt a nemzetközi konyha remekeit is megkóstolhatod, méghozzá méltányos áron. Sokak szerint itt van Bécs legjobb halétterme, és Michelincsillagos helyre éppúgy beülhetsz, mint büfébe és kifőzdébe.
A császári morzsáról itt olvashatsz tovább>>>
Az egészségtudatos vásárlók szombatonként tizenegy, BioEck feliratú zászlócskával jelölt standnál válogathatnak a gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek, pékáruk és húsáruk között. Hentespultból kevesebb van, mint amennyit egy itthoni nagy piacon elvárunk, de a húsok gyönyörűek, és felvágottból, kolbászból, sonkából lenyűgöző a kínálat. A zöldségesek a szezonális áru mellett szinte minden olyan egzotikus gyümölcsöt árulnak, amely bírja a szállítást. Ne hagyd ki a halasokat, valamint a sajt és a fűszerárusokat sem! Ha elveszettnek érzed magad a standok rengetegében, töltsd le az okostelefonodra az ingyenes Wiener Märkte alkalmazást, ez a Naschmarkt árukínálatát, nyitvatartását és alaprajzát is tartalmazza.
Az applikáció itt érhető el: MärkteApp
Vasárnap a piac zárva tart, de pénteken és szombaton 11 és 13 óra között – hét másik bécsi helyszínnel együtt – részt vesz az élőzenével és meglepetéselőadásokkal fűszerezett Zenepiac programban. (Az első koncert idén május 6án lesz.) Ha szombaton érkezel, bolhapiacon is nézelődhetsz!
Az osztrák specialitásokat itt találod >>>
Az Európa legszebb korzójának tartott sétálóutca, a Las Ramblas szomszédságában található Mercat de Sant Josep – közkeletű nevén a La Boqueria – a város legnépszerűbb élelmiszerpiaca, amely elkápráztat a gyönyörűen összerendezett árukkal és a színek kavalkádjával, A piac története egészen 1217ig nyúlik vissza, amikor egy feljegyzés tanúsága szerint húst árultak az utazóknak a régi városfal egyik kapuja előtt felállított asztalokról. Az is biztos, hogy a környékbeli gazdálkodók a 19. századig egy körbekerítetlen vásártéren (Pla de la Boqueria) árusították a terményeiket és egyéb portékáikat. A piac címere a La Ramblas felőli bejárat felett látható. Több mint 300 standjával ez a legnagyobb piac Katalóniában, sőt egész Spanyolországban.
A kínálatban a tenger gyümölcsei legalább olyan fontos szerepet kapnak, mint a zöldségek, gyümölcsök és hentesáruk, a színhúsoktól a belsőségekig. A La Boqueria vasárnap kivételével reggel 8tól este fél 9ig tart nyitva, de érdemes minél korábban érkezni, mert órákig lehet bolyongani és kóstolgatni. Közben garantáltan elcsábulsz a mindenfajta ízben, illetve kombinációban kínált friss gyümölcssalátáktól, a turmixolt gyümölcsitaloktól és a temérdek édességtől! Ha megéhezel, csipegethetsz egy tapasbárban vagy akár helyben meg is ebédelhetsz. Nem mellesleg, a piac környékén vannak Barcelona legjobb éttermei, amelyek innen szerzik be a friss hozzávalókat.
Legjobb spanyol receptekért klikk ide >>>
A Bangkoktól délnyugatra, kb. 100 kilométer távolságban található thaiföldi piacot elözönlik a szervezett csoportokban és egyénileg érkező turisták, de ennek ellenére is elfelejtheted a modern bevásárlóközpontok világát, és úgy érezheted magad, mintha visszakerülnél a múltba.A 32 kilométer hosszan, cölöpökre épült lakóházak között kanyargó Damnoen Saduak csatornát 1866ban IV. Rama király parancsára kezdték építeni a gyümölcs és zöldségtermesztésre kiválóan alkalmas, termékeny talajú vidéken, hogy megkönnyítsék a tartományok közötti utazást.
A piac három, nagyobb részből – Ton Khem, Hia Kui, Khun Phitak – áll, melyek összeköttetésben vannak egymással, de csak vízi úton lehet őket megközelíteni. A piacon való szárazföldi közlekedést gyaloghidak teszik lehetővé. Délkelet-Ázsia Velencéjének lagúnáiba a hajnali óráktól délig folyamatosan, százával érkeznek az árusok, és a vízről kínálják a saját terményeiket, portékáikat. A hosszú és lapos egyszemélyes csónakokban többnyire szalmakalapot viselő asszonyok ülnek, és a nálunk is kapható trópusi g mölcsök mellett számunkra kevésbé ismert helyi különlegességeket – pl. rambutánt, guavát, duriánt, jackfruitot –, valamint friss zöldségeket, halat és kenyeret, péksüteményt árulnak. A szűk csatornákon felalá evezve hosszú bot segítségével adják ki az árut és veszik el a pénzt. Alkudozni kötelező!
ő!
Számos csónakban működik egyszerűen felszerelt mobil konyha, és a 30 fokos hőségben faszén fölött, wokserpenyőben, helyi alapanyagokból, frissen készülnek az ínycsiklandó thai ételek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.