A vegetarianizmust egyre többen választják elsősorban az egészségesebb életmód reményében. A vegetarianizmus az a táplálkozási gyakorlat, amely mindenfajta táplálék elfogyasztását elveti, amely egy állat megölését feltételezi. A dolog ugyanakkor ennél kicsit összetettebb, hiszen a vegetarianizmusnak több fajtája van, attól függően, hogy milyen élelmiszercsoportok fogyasztását mellőzzük az étkezések során.
1. Haladj fokozatosan! Ne hirtelen, inkább szép lassan változtass az étrendeden és életmódodon. Először hagyd el a vörös húsokat, majd néhány héttel később a sertéshúst, majd a csirkét és aztán, amennyiben úgy döntesz, a halakat, tengeri ételeket. A fokozatok között akár 3-4 hetet is hagyhatsz, így még könnyebben fog menni a váltás és nem lesz hiányérzeted sem.
2. Ügyelj a hiányzó tápanyagok bevitelére! A vegetáriánusoknak elsősorban a fehérjék, ómega-3 zsírsavak, vas, cink, kalcium, D-vitamin és B12-vitamin megfelelő mennyiségű bevitelére kell odafigyelniük. A D-vitamin és B12-vitamint mindenképpen étrend-kiegészítő formájában szedd.
3. Próbálj ki helyettesítőket! Az első hetekben próbáld elkészíteni a kedvenc húsos ételeidet húsmentes változatban. Hús helyett használj húspótlókat, mint például a szejtán vagy a tofu.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.