A lassan sütés egyik nagy előnye, hogy nem kell a tűzhely mellett ácsorogni, ugyanis a sütő elvégzi helyettünk a munka oroszlánrészét. A másik pedig az, hogy a lassan sült hús vajpuha lesz, ráadásul ki sem szárad, így igazi mennyei pecsenyét kapunk. Ennél jobb ebédet elképzelni is nehéz.
Szeretjük a finom húsokat, a szaftos, vajpuha, omlós hússzeleteket. Pecsenyét sütni azonban nem egyszerű feladat, kell hozzá a rutin és persze a megfelelő alapanyag. Sertéstarjából szerencsére könnyű finom, szaftos pecsenyét készíteni, ha pedig kipróbálod a lassan sütést, akkor majdnem elronthatatlan. Ennek a sütési praktikának a lényege, hogy alacsony hőfokon, hosszú időn át sül a hús a sütőben, minden zsír kisül belőle és ami marad, azok a finom kollagénes részek.
A sertéstarja nem nevezhető éppenséggel diétás vagy kalóriaszegény alapanyagnak, de pont a zsíros részei miatt lesz belőle ízletes fogás. Néha belefér egy-egy ilyen kiadósabb, laktató és zsírosabb étel is az étrendbe, amivel megéri bűnözni. Ha a hétvégi ebéden gondolkozol, vagy átjön a család hétvégén és nem tudod, mit főzz, akkor nézd meg a mi lassan sült fehérboros tarjánkat, a receptet és a videót is, a látottak ugyanis meggyőzhetnek arról, hogy ezt a pecsenyét bizony, érdemes elkészíteni!
Íme a lassan sült fehérboros tarja, a világbajnok pecsenye receptje
Hozzávalók:
1 kg sertéstarja
2 tk. kakukkfű
1 tk. őrölt kömény
2 közepes fej hagyma
1 fej fokhagyma
2 ág rozmaring
1,5 dl fehérbor
só
bors
1 ek. zsír
Elkészítés:
A szárazra törölt tarjaszeletek mindkét oldalát ízesítjük sóval, borssal, fűszerezzük őrölt köménnyel, kakukkfűvel. A vöröshagymát megpucoljuk, félfőre vágjuk, a fokhagymát gerezdekre bontjuk, megpucoljuk. Egy tepsibe kevés zsiradékot teszünk, erre egyenletesen eloszlatva rászórjuk a hagymát és a fokhagymagerezdeket, megsózzuk, és borsozzuk. A sütőt előmelegítjük 140 fokra.
A hagymaalapra helyezzük a hússzeleteket, majd a rozmaringágakat is elhelyezzük, végül felöntjük borral, ügyelve arra, hogy ne a húsra öntsük a folyadékot, ne mossuk le a fűszereket. A tepsit lefedjük alufóliával és betesszük a sütőbe 2-2,5 órára, amíg a hús puha nem lesz. Ezután a hőfokot 180 fokra növeljük, a tepsiről óvatosan leemeljük a fóliát, vigyázva, hogy a felszabaduló gőz ne égessen meg bennünket. Ha sok a folyadék a hús alatt, akkor kanalazzunk le belőle, elég ha hagymaalapon marad egy kevés. Ebből a visszamaradt pecsenyeléből kiváló mártás készíthető, redukálva, vajjal selymesítve. A tepsit visszatesszük a sütőbe és további 20 percig sütjük, félidőnél megfordítjuk a szeleteket, a lényeg, hogy szép piros legyen, és zsírjára süljön a pecsenyénk.
Az elkészült vajpuha tarját a sült hagymával tálaljuk, burgonyapürével, rizzsel és savanyúsággal, vagy salátával remek ebéd, vagy vacsora lehet.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.