Sajnos manapság jóval kevesebb rostot fogyasztunk, mint kellene. Egy egészséges felnőttnek minimum 25-30 g rostra lenne szüksége naponta, de sokan még ennek a felét sem viszik be a szervezetükbe.
A növényi rostok közül a vízben oldódó fajtákat nem hasznosuló szénhidrátoknak is nevezzük. A rostok sok vizet vesznek fel, fokozzák az emésztést és a bélmozgást, továbbá a fogyókúrában is segíthetnek.
Hogy miért? Mivel a vízben oldódó rostok a gyomorban vizet vesznek fel, és ettől megduzzadnak, teltségérzetet okoznak, ezáltal meggátolják a túlevést vagy az állandó nassolási vágyat. Épp ezért nem csak a táplálkozásra érdemes ügyelni, hanem a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztására is!
A módszer bónuszai:
nem tilos étteremben étkezni;
engedélyezett a koktélfogyasztás
a megterhelő, „gyilkos” mozgásformák tiltólistán vannak, ugyanis ezek fokozzák az éhségérzetet!
Megelőzik a székrekedést; csökkentik az elhízás veszélyét; fontos szerepet játszanak számos betegség, többek között a bélrák és a cukorbetegség megelőzésében!
A rostban gazdag élelmiszerek általában kevesebb kalóriát tartalmaznak, mint az alacsony rosttartalmúak.
-1/2 csésze cukros gabonapehely (90 kcal, 2 g rost) VS 1/2 csésze magas rosttartalmú gabonapehely (60 kcal, 14 g rost)
-5 db sós keksz (80 kcal, 0 g rost) VS 5 db korpás keksz (60 kcal, 25 g rost)
-1 csésze instant csirkeleves tésztával (100 kcal, 0 g rost) VS 1 csésze lencseleves (180 kcal, 6 g rost)
-1 szelet rántott csirkemellfilé 1 cső kukoricával (500 kcal, 2 g rost) VS 1 szelet grillezett csirkemellfilé 2 csésze zöldbabbal (208 kcal, 12 g rost)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.