Mákos guba  recept
Mákos guba
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Minestrone recept
Minestrone
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Egészséges

Iskolakezdés: ezek az utolsó napok az átállásra, hogy a gyerekek ne legyenek álmosak az órákon

Már csak néhány nap maradt az iskolakezdésig, és ha eddig nem tettük, akkor a mai naptól kezdve próbáljuk meg rávenni a gyerekeket arra, hogy korábban feküdjenek le és keljenek fel. Az alábbi, szakértői tanácsok sokat segíthetnek a gördülékeny átállásban.

A legtöbb szülő tisztában van azzal, hogy a napi rutin fontos része a gyereknevelésnek, viszont valahol természetes, hogy ez a rutin teljesen felborul a nyári szünet alatt. Andrea Grace, gyermek- és babaalvás tanácsadó szerint a gyerekeknek nagyon jót tesz az, ha alaposan ki tudják pihenni magukat az iskolakezdésre, tehát egyáltalán nem probléma, ha a szünetben tovább aludtak. Viszont az is fontos, hogy az új tanévre már valamennyire visszaálljon a régi, megszokott rend.

Fontos, hogy a gyerekek kipihenten ébredjenek reggel / Fotó. Shutterstock
Fontos, hogy a gyerekek kipihenten ébredjenek reggel / Fotó. Shutterstock

„A nyári szünidő szórakoztató és izgalmas időszak a gyerekek számára, de nagyon megzavarhatja a lefekvés előtti rutint. Ráadásául a fiatalok nem mindig veszik komolyan az alvást, ezért időbe telhet a rutin visszaállítása. Jó hír azonban, hogy az előttünk álló pár napban végrehajtott apró változtatások is jelentősen megkönnyíthetik az átállást, így a gyerekeknek nem kell álmosan menniük az iskolába” – hívta fel a figyelmet Lisa Artis, a The Sleep Charity vezérigazgató-helyettese.

Csak akkor tudnak a gyerekek figyelni az iskolában, ha eleget alszanak éjjel / Fotó: Shutterstock
Csak akkor tudnak a gyerekek figyelni az iskolában, ha eleget alszanak éjjel / Fotó: Shutterstock

Íme a legjobb tanácsok az átálláshoz

15 perces lépések

A kisebb gyerekeknek 10-11 órát kell aludniuk naponta, a nagyobbaknak pedig kilencet. Amennyiben elcsúszott a lurkók lefekvési ideje, akkor a szakértő szerint jó megoldás lehet, ha fokozatosan, 15 perces lépésekben hozzuk előre az ágyba bújás idejét, egészen addig, amíg vissza nem térnek a normális kerékvágásba.

Korábban kell kelniük

A tökéletes átálláshoz nem elég az, hogy a gyermek egyre korábban fekszik le, természetesen korábban is kell felkelnie. Grace szerint eleinte 8 órakor ébresszük fel, majd egyre korábban, de itt is tartsuk be a fokozatosság elvét. Kövessük ezt az ébresztési technikát addig, amíg el nem értük azt az időpontot, ami a tanév alatt megszokott.

A szakértő úgy véli, nem kell amiatt aggódni, ha esetleg nem sikerül pár nap alatt az átállás, de a hétvégén már mindenképpen ébresszük fel a gyerekeket úgy, mintha iskolába mennének.

Beszéljük meg velük

Mivel a fiatalok többsége nem látja azt, hogy milyen fontos szerepe van az alvásnak az egészségmegőrzésben, ezért Artis azt javasolja, hogy beszélgessünk velük erről. „Az alvás többek között segít a regenerálódásban, serkenti az agyműködést és energiát ad a másnapi teljesítményhez. Magyarázzuk el nekik, hogy kipihenten könnyebben tanulnak, vidámabb lesz a barátokkal eltöltött idő, éberebben játszhatnak a videójátékokkal, több sikerélményben lesz részük, összességében tehát sokkal boldogabbak lehetnek” – hívta fel a figyelmet Grace.

Ezekre is figyeljünk!

  • Az esti órákban már ne fogyasszanak a gyerekek szénsavas üdítőket, energiaitalokat és édességet.
  • Vacsora után érdemes egy rövid sétát tenni – ez segít a nap nyugodt lezárásában, hiszen közben nagyokat lehet beszélgetni.
  • Lefekvés előtt fél órával már ne legyen tévézés, számítógépezés vagy mobilozás.

Forrás: Independent

Borítókép: Shutterstock

ÍME A LEGJOBB ÖTLETEK ÉS RECEPTEK, HOGY MI KERÜLJÖN A TÍZÓRAISDOBOZBA >>> 
 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.