Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Gesztenyés bejgli recept
Gesztenyés bejgli
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Egészséges

Itt a trükk! Így nem puffasztanak a hüvelyesek

A hüvelyesek nagyon egészségesek, sok bennük a fehérje, a rost, és az az antioxidáns. Ráadásul még laktatóak is. Egyetlen baj van velük, hogy bizony puffasztanak… De szerencsére erre is van megoldás!

Szoktassuk hozzá a szervezetünket!

Bizony a szervezetünknek is hozzá kell szoknia az új tápanyagokhoz, ezért fontos, a fokozatosság elve. Apránként emeljük az étrendünkben a hüvelyesek mennyiségét. Így kevésbé fogja megviselni a szervezetet. Megéri, a babfélékben ugyanis olyan cukrok találhatók, amelyek táplálják a bélrendszerben élő hasznos baktériumokat, és csökkentik az emésztőrendszeri rákbetegségek kialakulásának esélyét.

Áztassuk be!

Főzés előtt áztassuk be a hüvelyeseket egy éjszakára hideg vízbe. Másnap öntsük le a vizet, majd tegyük fazékba, és öntsünk rá újra annyi vizet, hogy egy ujjnyival ellepje. Forraljuk fel, majd szedjük le a képződő habot, és adjunk hozzá még egy kevés vizet, ha szükséges. Némi türelem szükséges a műveletsorhoz, de cserébe csökken a puffadás esélye.

Ne magában fogyasszuk!

A babféléket nem érdemes magukban fogyasztani, ha sok zöldséget eszünk mellé, kevésbé fognak puffasztani. Különösen a leveles, illetve zöld színű zöldségek jók erre a célra. Érdemes fele-fele arányban tálalni, fél adag zöldség – fél adag hüvelyes.

Figyeljünk a cukrokra!

Ügyeljünk arra, hogy a gyümölcsök, illetve a cukros ételek és a hüvelyesek fogyasztása között mindig teljen el legalább 2-3 óra. Egy étkezéshez csak egyféle fehérjét együnk, mivel mindegyiknek másféle emésztőnedvre van szükség az emésztéséhez. Éppen ezért a hüvelyeseket ne kombináljuk hússal. Kerüljük a burgonya és a babfélék együttes fogyasztását is, mert ez emésztési problémákhoz vezethet. Teljes kiőrlésű gabonaféléket viszont bátran fogyaszthatunk a hüvelyesek mellé.

Jól rágjuk meg!

Fontos, hogy evés közben alaposan rágjuk meg a hüvelyeseket, hiszen az emésztés a nyállal, a szájban kezdődik. Ha korábban kevés hüvelyest ettünk, akkor eleinte csak heti egy-két alkalommal, és kis mennyiségben építsük be őket az étrendünkbe.

VÖRÖSTŐL A SÁRGÁIG - LENCSE KISOKOS >>>

A 3 LEGEGÉSZSÉGESEBB HÜVELYES A VILÁGON >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.