Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Kapros tökfőzelék virslivel
Epres blondie
Körömpörkölt csülökkel
Zsemlegombóc
Dubarry-csirkemell
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Klasszikus kuglóf
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Hagymás rostélyos
Farsangi szalagos fánk
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Kínai szezámmagos csirke
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Mákos guba
Finomfőzelék
Babgulyás
Csupacsokis brownie
Rakott zöldbab darált hússal
Mézes-mustáros csirkemell
Egészséges

Ezek a trükkök segítenek, ha elkapott a tavaszi nátha

A gyógyszerész szakértő tanácsai segítenek, hogy milyen készítményeket vásároljunk, amik tényleg segítenek leküzdeni a betegséget.

Nem csak ősszel, tavasszal is tombol az influenzaszezon, és még bosszantóbb, ha a szép időben kell otthon maradnunk, mert ágyba kényszerít a betegség. A megfelelő készítményekkel szerencsére néhány nap alatt leküzdhetjük a megfázást.

Nem csak ősszel, tavasszal is számolnunk kell az influenzajárvánnyal (Fotó: Shutterstock)
Nem csak ősszel, tavasszal is számolnunk kell az influenzajárvánnyal (Fotó: Shutterstock)

Az összetételre figyeljünk

Olyan gyógyszert válasszunk, amelyben láz- és fájdalomcsillapító hatóanyagok mellett gyulladáscsökkentők is megtalálhatóak. A márka kevésbé számít, hiszen a hatóanyag-tartalom az alacsonyabb árú készítményekben is elegendő lehet.

Óvatosan az adagokkal

A megfázás és influenza ellen gyakorta alkalmazott vény nélkül kapható italporok ugyanolyan hatóanyagúak, mint a láz- és fájdalomcsillapítók, így ezek esetében is figyeljünk oda a napi maximális mennyiség betartására.

A használati időt ne lépjük túl

A bosszantó orrdugulással járó megfázás esetén elkerülhetetlen az orrspray-használat, ám ezek a készítmények hosszú távon függőséget okoznak. Ezért csak a javasolt időtartamig használjuk őket, ez általában 7-10 nap.

Természetes megoldások

A mesterséges hatóanyagúak helyett választhatunk természetes orrspray-ket is, például a tengervizet tartalmazó készítmények mellékhatások nélkül enyhítik a kellemetlen tüneteket.

Antihisztamint a megfázásra

Az antihisztamint tipikusan az allergiás tünetekre szedjük, de nátha esetén is segítségünkre lehet. Kérjünk segítséget a patikában, hogy mely készítmények ajánlottak a tüneteink enyhítésére.

Nem mindegy, milyen a köhögés

A megfázás rendszerint köhögéssel is együtt jár. Ha száraznak érezzük a torkunkat köhögéskor, akkor csillapító készítményre van szükségünk, míg a hurutos köhögés esetében a váladékot oldó, ürítését elősegítő gyógyszer a megfelelő választás.

A borsonline.hu cikkéből azt is megtudhatjuk, mit javasol Dr. Kovács Barbara szakgyógyszerész, ha az általunk szedett készítmények készletében éppen hiány lép fel.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.