Ezzel erősen lecsökken az ökológiai lábnyom, fenntarthatóbbá válik a környezet, ráadásul egészségesebb ételeket fogyasztunk. Ezt az éttermek is felismerték, és számos séf illetve étteremtulajdonos igyekszik lokális termelőktől megvásárolni a magas és lehetőleg mindig azonos minőségű terményt, tanyasi és birtoktermékeket. Ha saját kerttel is rendelkezik az étterem, maguk termesztik a zöldfűszereket és egyéb nehezen beszerezhető alapanyagokat.
Előtérbe került minden, ami házi illetve kézműves, azaz apró, házi üzemekben előállított finomságok, mint például a szörpök, lekvárok, zselék, ecetek, olajak, fagylaltok.
Ismét divatba jött a savanyítás, fermentálás, füstölés ősi tudománya. Számos kiváló pékség nyílt Magyarországon is, akik külföldről szerezték meg tudásukat. A különböző ízesítésű házi kolbászok is reneszánszukat élik, több kizárólag kolbásszal foglalkozó hely nyílt Budapesten.
Bátrabban nyúlunk korábban ismeretlen ízesítőkhöz és fűszerekhez, és ezekkel bolondítjuk a megszokott, hagyományos ételeket. Olyan elfeledett alapanyagok, mint a csicsóka vagy a mángold, ismét felkerültek az étlapokra.
Csomagolásmentes boltok nyílnak, hogy kevesebb szemét kerüljön a kukába, és sokan azon fáradoznak, hogy csökkentsék az élelmiszerveszteséget, hiszen a sokat használt növényeknek a szára is hasznosítható, ráadásul nagyon finom is.
Nagyon sokan szenvednek ételallergiákban, melyek bizonyos esetekben csökkenthetők, ha biztos forrásból, adalék és vegyszermentesen kerül az étel a tányérra. A gluténmentes konyha is egyre nagyobb teret hódít magának.
A Globalista Konyha őszi pop-up vacsoráinak séfjei is a letisztult, lokális, természetes konyha elkötelezettjei lesznek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.