Az édes ízek utáni sóvárság utalhat hiánybetegségre, de a minden főétkezést lezáró desszertfalatok iránti vágyat hozhatjuk a gyermekkorból is. A gyerekeket ugyanis gyakran jutalmazzák édeséggel, csokival, és akkor is előkerülnek a nyalánkságok, ha valami rossz dologról kell elterelni a kicsik figyelmét.
A sütemények, desszertek és édességek fő alkotóeleme, a cukor ráadásul kialakíthat függőséget is, a vonzásnak pedig nagyon nehéz ellenállni. Léteznek praktikák, amikkel le tudja szoktatni magát az ember a cukorfüggőségről, és ezek egyike az, ha megpróbálunk egészségesebb alternatívákat keresni. Tejcsoki helyett együnk étcsokit, válasszuk a cukormentes bolti édességeket, a teljes kiőrlésű kekszeket vagy a gyümölcsöket.
Aki próbálta már, pontosan tudja, hogy egy finom alma nem helyettesíti a még finomabb tejcsokit, ugyanis ha az ember csokira vágyik, nem lehet az agyunkat semmi alternatív megoldással átverni. Érdemes tehát a fokozatosság elvét alkalmazni és nem elhagyni rögtön a kedvenc nassunkat, hanem csökkenteni a mennyiséget, és ezzel párhuzamosan apró léptekben beépíteni valami egészségesebbet az étrendbe.
Ilyen egészséges desszert lehet a gyümölcs, a mézes diós, a datolyába rejtett étcsokoládé vagy az a házi szirup, ami hatóanyagainak köszönhetően joggal nevezhető csodaszernek is. Kell hozzá méz, reszelt friss gyömbér, citromlé és két aromás fűszer, őrölt fahéj és őrölt kardamom is. Az alapanyagokat alaposan össze kell keverni, vagy rázni egy lezárt befőttesüvegben, majd napi egy-egy kanállal ehetünk is belőle – írja a Metropol, ami szerint csípős desszertnek, de emésztést segítő és immunerősítő szirupnak is tökéletes.
Hozzávalók a csípős-édes csodaszerhez:
A gyömbér a sportolók és diétázók, tudatos életmódot követők számára is fontos alapanyag, ebből készül ugyanis az immunerősítő ital, a gyömbérshot is. A gyömbér gyógyhatásai között szerepel az immunrendszer erősítése, az energetizálás, a gyulladáscsökkentő folyamatok beindítása és a test méregtelenítése is. Támogatja az emésztést, felgyorsítja az anyagcserét, mérsékli a gázképződést, így gyógyír lehet a puffadásra is.
A gyömbér magas magnéziumtartalommal rendelkezik, emellett tele van vassal, cinkkel, C- és B6-vitaminokkal, illetve számtalan antioxidánssal is. Ezek együttesen segítenek felvértezni a szervezetet a különféle betegségekkel szemben, sőt védik a sejteket is, így lassíthatják az öregedést.
A kardamom jó felfúvódás, rossz emésztés ellen, enyhítheti a fejfájást, serkenti a szívizmok működését, emellett az egész kardamomszemek rágcsálása frissíti a leheletet, és állítólag a fogaknak is jót tesz. A fahéjnak magas az antioxidánstartalma, ismert gyulladáscsökkentő hatása, ráadásul segítségünk lehet fogyókúra során is, a fahéjtea pedig ízletes ital. A méz és a C-vitamin-tartalma miatt is híres citrom pedig régóta használt immunerősítők, megannyi jótékony egészségügyi tulajdonsággal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.