A csípéspoloskák a klímaváltozás miatt terjedtek el hazánkban, és mivel a forró nyár kedvezett a szaporodásának, ezért ennek köszönhető tömeges felbukkanásuk.
„Zalaegerszegen is sok platánfán megjelent a rovar, amely szívogatja a fák levelét. Nagy kárt nem okoz a növényekben. A védekezés ellene nehéz. A városban mi a tavaszi lemosó permetezéssel szoktuk gyéríteni az állományát. Ez a kártevő a platán kérge alatt telel át, és ilyen szélsőséges meleg időben egy évben akár 3 nemzedéke is kifejlődik. Most azért is találkozhatunk a szokásosnál több csipkepoloskával, mert a platánok a meleg elleni védekezésképpen ledobták a kérgüket, így nagyobb tömegben előkerültek a rovarok" – mondta Székely Róbert, a zalaegerszegi polgármesteri hivatal földművelési és erdőgazdálkodási szakreferense.
Érdemes tudni, hogy ez az apró, 2-4 milliméteres rovar próbaszúrást végez az emberen, és bár a csípése nem jelent komoly veszélyt, bőrirritációt azért okozhat. Emellett inkább a szabadban jelent problémát, ugyanis a csipkéspoloska nem megy be a lakásba, hacsak a szél be nem fújja.
Forrás: ZAOL
Borítókép: Shuttertock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.