Görög Zita egykori modell a napokban Abu-Dzabiba utazott, és ez remek alkalom volt, hogy végre gyerekeivel együtt megkóstolja a dubai csokit. A követőivel megosztott videóból kiderül, hogy mi Zita véleménye:
„Bár kicsit megkésve, de engem is utolért a dubaicsoki-láz. Rengetegféle kapható itt. Meg is vettük szinte az összeset. 2 000-10 000 forint között van az áruk. Ez az első, amit megkóstoltunk. Olyan izgatottak voltunk, hogy a taxiban nekiestünk. Minden a fejemre van írva. Ez nem az, amit legszívesebben eldugnék a gyerekek elől” – írta posztjában Zita, akit szemmel láthatóan nem nyűgözött le a tömegeket megbolondító finomság.
Ha még nem hallottál volna róla, eláruljuk, hogy egy ropogós, töltött csokoládészelet, ami a 2024-es év legnagyobb szenzációjává vált. Az eredeti dubai csoki megálmodója, Sarah Hamouda, aki 2001-ben alapította meg Dubajban édességgyártó vállalkozását, a FIX Dessert Chocolatier nevű céget. Az extra töltelékes csokoládé ötlete személyes vágyból fakad: amikor második gyermekével volt várandós, a hagyományos csokoládék egyszerűen nem tudták kielégíteni az édesség utáni vágyát. Valami sokkal egyedibbre vágyott, mind ízvilágban, mind textúrában. Így alakult ki a ropogós, töltött csokoládészeletek koncepciója, ami hat alapízben érhető el, és kizárólag az Egyesült Arab Emírségekben kapható, Dubajban és Abu-Dzabiban.
A hat alapízből a baklavás, pisztáciás csoki vált világszerte népszerűvé, dubai csoki néven, méghozzá egy TikTok-influenszernek köszönhetően, aki videóra vette a csokoládé elfogyasztását. Ha szeretnéd elkészíteni, íme a pontos recept.
A dubai csoki receptje nem túl bonyolult. Az elkészítéshez szükségünk lesz egy szilikonformára. Ha nincs klasszikus csokiformánk, akkor akár kenyérsütő, akár muffinsütő formában is elkészíthetjük az édességet, sőt, egy jégkockatartó is megteszi, a lényeg, hogy az anyaga szilikon legyen, mert ebből tudjuk majd kifordítani a kész csokoládét.
A dubai csoki hozzávalói:
A dubai csoki elkészítése:
A forma aljába olvasztott tej- vagy étcsokoládét öntünk, amit ha szeretnénk, például fehér csokoládéval megmintázhatunk, hogy esztétikusabb legyen a csoki külseje. Ezután hűtőbe tesszük dermedni, mialatt elkészíthetjük az egyszerre ropogós és krémes tölteléket. Ehhez egy serpenyőben, olvasztott vajon megpirítjuk a kadayif tésztát, amit aztán pisztáciakrémmel és tahinivel (szezámmagkrémmel) keverünk össze. Ha a csoki megdermedt, ráöntjük a kihűlt töltelétek, és egy újabb réteg tej- vagy étcsokival zárjuk az édességet. Ismét a hűtőben pihentetjük, majd ha a csoki teljesen megdermedt, kifordítjuk a formából, és szoba-hőmérsékleten hagyjuk kicsit, hogy a megdermedt töltelék visszamelegedjen.
Pisztáciakrém a legtöbb nagyobb üzletláncban kapható, de ha épp készlethiány van, akkor házilag is elkészíthetjük az ízletes magkrémet. Mutatjuk, hogyan lesz a finom magokból finom krém – a videót itt éritek el.
(Kiemelt kép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.