Az Egyesült Államok fertőzésekkel foglalkozó hivatala (NIAID), az amerikai járványügyi központ (CDC) és a Princeton Egyetem kutatói azt vizsgálták, hogy Covid-19 kórokozója meddig marad életben különböző felületeken. A kutatómunkához egy porlasztókészülékkel eresztettek vírust a levegőbe, amivel az emberi köhögést szimulálták. Az eredmények a következők:
A levegőben három órával később is ki tudták mutatni a kórokozó jelenlétét. Réz felületen négy órán át maradt életben a vírus, kartonpapíron 24 órán át. A műanyagon és az acélon pedig 2-3 nap elteltével is kimutatható volt.
Egyelőre arról még nincs információ, hogy valaki egy vírussal szennyezett tárgy érintésével kapta volna el a fertőzést, de a vizsgálatok eredményei megerősítik a gyakori kézmosás fontosságát és a minket körülvevő tárgyak (mobiltelefon, kilincs, kapcsolók stb.) fertőtlenítésének szükségességét. A vírus elleni védekezéshez tehát most kiemelten fontos a gyakori, alapos kézmosás. Ha erre nincs mód, akkor jól jöhet a kézfertőtlenítő használata, ami sajnos hiánycikk, de szerencsére otthon is el lehet készíteni. Arról se feledkezzünk meg, hogy most az immunrendszerünk erősítése is kiemelten fontos, szóval ne spóroljunk a C-, illetve a D-vitaminnal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.