Első ránézésre olyan, mintha pici, dagadt kukacok lennének a paradicsom húsában, ám ha jobban szemügyre veszed, jól látszik, hogy a zöldség, ami gyümölcs, kicsírázott.
A kérdés tehát az, hogy ehető-e a csíráztatott paradicsom? Azt mindenki tudja, hogy a krumpli csírája szolanint tartalmaz, ezért nem fogyasztható, ám maga a gumó attól, hogy kicsírázott, még ehető. Ugyanez vonatkozik a csíráztatott fokhagymára is: a csírák nem alkalmasak fogyasztásra, de a gerezdek igen, ráadásul azok még értékesebbek, finomabbak is. De mi a helyzet a paradicsom csíráival?
Valójában a paradicsom belsejében megjelenő csírák nem a gyümölcs genetikai módosításának eredményei, ahogy azt sokan gondolják, csupán egy dolgot jelentenek: a paradicsom túl érett. Ez leggyakrabban akkor fordul elő, ha a paradicsomot nem megfelelő körülmények között tárolják. A paradicsom szereti a szellős helyeket (a hűtőszekrényt nem!), de például műanyag zacskóban, meleg helyen nem érzi jól magát, ráadásul a csírázás folyamata is könnyebben beindul ilyen körülmények között.
A csírázó paradicsom fogyasztása tehát teljesen biztonságos, ha egyébként a gyümölcs nem rohad, nem látható rajta gombásodás.
(Borítókép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.