A hagymapucolás nemcsak bosszantó, de nagy kosszal is járó tevékenység. A pehelykönnyű héjdarabkák össze-vissza szállnak a konyhában, ha pedig nedvesek lesznek, akkor rátapadnak az ember ujjaira. A hagymák közül a legidegesítőbb a fokhagyma, melyet tényleg nehéz gyorsan megpucolni. Nos, ha eddig te is kidobtad a héjakat, ezután már nálad sem fog a kukában landolni!
A zöldségek és gyümölcsök héja szinte mindig a szemetesben végzi, pedig ugyanúgy ehető, mint a zöldség- vagy gyümölcshús! A dinnyehéjból például remek savanyúság vagy dzsem, a befőzésből megmaradt paradicsomhéjból pedig csodafűszer készíthető. Ugyanígy csinálhatunk a hagymák héjából is fűszert!
A hagymafélék igazi szuperzöldségek: tele vannak vitaminnal és ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal, emellett baktériumölő hatásuk is van, nem beszélve arról, hogy jót tesznek a bélflórával, ugyanis bővelkednek prebiotikumokban. Ez pedig nemcsak a hagyma belsejére, hanem a héjára is igaz!
A magyaros ételek zöméhez szükség van vörös- és fokhagymára, így biztos, hogy minden háztartásban található egy-két fej belőlük. Ha legközelebb hagymát pucolsz, akkor ne dobd ki a héjakat!
Gyűjtsd össze a héjakat, tedd egy szűrőbe vagy egy tál vízbe és alaposan mosd át. Ezután egy konyharuha vagy papírtörlő segítségével itasd le róluk a felesleges nedvességet és tedd a héjakat egy sütőpapírral bélelt sütőlemezre.
Tedd az előmelegített sütőbe és alacsony hőfokon szárítsd meg. Figyeld, nehogy megégjen! Ha kiszáradt, akkor egy késes aprító vagy kávédaráló segítségével alaposan őröld meg a szárított héjakat, majd töltsd egy tárolóba. Kész is a házi, hagymaízű fűszer!
Tipp! Ha többféle hagymát (vörös-, fehér-, lila, mogyoró és fokhagymát) használt, akkor még ízletesebb fűszert kapsz.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.