Az apartmanozás rendkívül népszerű, főleg azok körében, akik szeretnek otthonos körülmények között pihenni, sőt nem riadnak vissza attól sem, ha a nyaralás során valamit főzni vagy sütni kell. Egy apartmanban bátran lehet reggelire tükörtojás vagy rántotta, készíthetünk magunkat meleg ebédet vagy vacsorát, és ezzel rengeteget lehet spórolni, ugyanis jelentősen drágább lesz a nyaralás, ha mindennap étteremben étkezünk.
Ha úgy döntesz, hogy apartmanban szállsz meg a pároddal vagy a családoddal, érdemes tudnod, hogyan illik a távozáskor magad után hagyni a szállást!
Minden vendég távozása után és még az újak megérkezése előtt alaposan kitakarítják a szállásokat, szellőztetnek, felhúzzák a tiszta ágyneműt, kihelyezik a friss törölközőket és feltöltik a szükséges, alapvető készleteket. Ilyen például a toalettpapír, szappan, mosogatószer és szemeteszsák, ezeket mind pótolják, ha az előző vendég elhasználta volna azokat.
Hogyan tudunk segíteni a szállásadónak, mikor elhagyjuk az apartmant? Mit illik megcsinálni, és mi az, ami csak felbosszantja a takarítókat?
Akárcsak otthon, az apartmanban se hagyjunk semmit be- vagy felkapcsolva, amikor elhagyjuk azt. A vízcsapokat zárjuk el, a villanyt minden helyiségben kapcsoljuk le, ugyanígy a légkondit és a szagelszívót is nyomjuk ki. Ha nem esik az eső, az ablakokat kinyithatjuk, de ezt nem szükséges megtenni, mivel úgyis szellőztetnek majd az apartmanban.
Egy apartmanban van ágy, éjjeliszekrény, kanapé, dohányzó- és étkezőasztal, több szék és szekrény, hogy a háztartási gépekről ne is beszéljünk. Ha valamiért át kellett picit pakolni az apartmant, széthúzni az ágyat vagy átrendezni a székeket, akkor azokat rendezzük vissza úgy, ahogy megérkezéskor találtuk. Nincs is rosszabb, mint mikor a takarítóknak szinte újra be kell rendezni a szállást.
A hűtőben és a fagyasztóban ne hagyjunk bontott csomagolású élelmiszert vagy italt, ha tudjuk, vigyük magunkkal haza, vagy dobjuk ki. Ugyanez igaz a félig elfogyasztott ételekre is, ne maradjon semmi feleslegesen az apartmanban.
Az apartman elhagyásakor nem feltétlenül kell kivinni a szemetet (de nem árt), sok helyen ugyanis elég csak az, ha minden szemetet a kukába teszünk. Sok szálláson kell külön gyűjteni a szelektív hulladékot, ha megkérnek rá minket, akkor figyeljünk oda rá és az üdítős palackokat, üvegeket ne keverjük a kommunális hulladékkal.
Az utolsó nap reggelén nem kell beágyazni vagy összehajtogatni az ágyneműt, ugyanis a takarítók mindent kompletten lecserélnek és kimosnak. Lehúzzák a lepedőt, a párna- és takaróhuzatot, így felesleges szépen elrendezni azokat. Nem baj, ha egy kupacban hagyjuk az ágyneműt az ágyon, sőt ezzel is segítjük a takarító munkáját.
Sok szálláson találkozhatunk azzal a felirattal, hogy a használt törölközőt csak dobjuk a földre, innen tudják a takarítók, hogy arra már nincs szükségünk. Tegyünk ugyanígy az apartman elhagyásakor is, azaz a használt, koszos törölközőket gyűjtsük egy kupacba és tegyük vagy az arra a célra kihelyezett szennyeskosárba vagy hagyjuk a sarokban, egy kupacban.
Nem kell kitakarítani, de illik úgy elhagyni az apartmant, ahogy átvettük. A televízió és a légkondi távirányítóját, ha használtuk, tegyük a dohányzóasztalra vagy a pultra, ne a takarítóknak kelljen megkeresnie azokat a szálláson. A mosogató szűrőjében se hagyjunk ételmaradékot, és a mosogatóban se maradjon mosatlan pohár vagy evőeszköz. Ha van mosogatógép, illik utolsó nap beindítani.
Bárkivel előfordul, hogy lever valamit, vagy egy gép vagy szekrényajtó megadja magát. Bármit is csinálunk az apartmanban, eltörünk vagy tönkreteszünk valamit, illik szólni róla a szállásadónak legkésőbb az utolsó nap.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.