Mikor kezdett főzni?
- 14 éves koromban a szüleim éttermében kezdtem főzni. A nagymamám szlovén, tőle tanultam néhány szlovén specialitást.
Hol tanulta a szakmát?
- A Metz Vendéglátóipari Középiskolába jártam, szakmai tapasztalatot pedig olyan éttermekben szereztem, mint a három Michelin-csillagos Arnsbourg étterem, a két Michelin-csillagos Nicolas le Bec étterem, a három Michelin-csillagos Relais Bernard Loiseau étterem, a három Michelin-csillagos The Assiette Champenoise és az egy Michelin-csillagos Charlemagne étterem.
Ki volt a mentora?
- Sang Hoon Degeimbre, a két Michelin-csillagos belga L’Air du Temps étterem séfje. Nagy csodálója vagyok, imádom ahogy dolgozik.
Mi volt élete első étele, melyet elkészített?
- Strukljies - ez egy szlovén specialitás, amit a nagymamámtól tanultam.
Ön szerint mivel érdemelte ki, hogy étterme egy Michelin-csillagos minősítést kapott?
- A mai napig nem fogtam fel, és egyáltalán nem tekintem magától értetődőnek, hogy elnyertük a Michelin-csillagot. Akkoriban ketten dolgoztunk a konyhán, és egy felszolgáló volt az étteremben. Mindig a maximumot igyekszünk nyújtani és szenvedéllyel főzünk, amit meghálálnak a vendégek.
Mi az, ami nélkül nem juthatott volna el erre a szintre?
- Egyértelműen a családom és a csapatom támogatása. Nélkülük nem sikerült volna. A szüleim a legnehezebb időkben is támogattak, és a csapatom zöme az étterem megnyitása óta hűségesen kitart mellettem.
Mi az erőssége?
- A csapatom és a termelőim. A csapat mindig arra ösztönzött, hogy a legjobbat nyújtsam magamból, és hogy jó példát mutassak. A termelők folyamatosan inspirálnak, hetente hoznak új termékeket. Valójában a termelők egyben a barátaim és csapattagjaim is.
Mi a véleménye a magyar gasztronómiáról?
- Két egykori munkatársam, Szilvási Mihály és Herodeck Nándor segítségével betekintést nyertem a magyar gasztronómiába. Számos magyar terméket megismertem rajtuk keresztül, egyszer még magyar estet is rendeztünk az étteremben. Gazdag kulináris kultúrája van az országnak, a minőségi áruk és kitűnő boroknak köszönhetően. Már csak az hiányzik, hogy a séfek és a termelők között kialakuljon egy működőképes hálózat.
Ismer magyar séfeket?
- Széll Tamás munkásságát követem, a 2017-es Európai Bocuse d’Or során bemutatott szarvasból készült fogását lenyűgözőnek találtam, csakúgy, mint a Lyonban látott fantasztikus szereplését. Véleményem szerint jobb eredményt érdemelt volna, annyira pontos és esztétikus munkát végzett.
Ismeri a magyar ételeket, és ha igen, mi a véleménye róluk?
- Szilvási Mihály egyszer készített nekünk egy szegedi gulyást, amire pontosan emlékszem. A savanyú káposzta savassága frissességet adott a hagyományos gulyásnak.
Otthon ki főz?
- Szerencsém van, a barátnőm remekül főz, otthon az ő terepe a konyha.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.