Az iskolai szünetben hatványozottan jelentkezik a probléma, mert az anyukáknak is dolgozniuk kell. A vakáció két és fél hónapjára nem könnyű mindenkinek megfelelő megoldást találnia a gyerekek elhelyezésére. Erre találták ki a nyári táborokat. Sokan választják a bejárós táborokat, mert akkor legalább az estéket otthon tölti a gyerek. Kisiskoláskortól viszont érdemes kipróbálni a bentlakásos vakációzási lehetőségeket.
Sok anyukában itt indul be a vészcsengő. Biztonságban lesz a gyerek? Mi van, ha baleset éri? Mit fog enni? Hol fog aludni? És egyáltalán: lehetséges, hogy más is tud vigyázni rá?
Íme, néhány jó tanács, hogyan ne légy paramama:
A tábor előtt beszéljétek át, mit szeretne csinálni a csemetéd a szünidőben, milyen igényei vannak. Ma már rengeteg tematikus tábor közül választhattok a katonaitól kezdve a lovas táboron át a dróntáborig. Csekkoljátok a tábor honlapját, vegyétek fel a kapcsolatot a táborszervezőkkel. A közösségi oldalakon kövessétek a hozzászólásokat. Érdemes körülnézni az ismeretségi körben, hátha sikerül beszervezni egy társat is. Mert, lássuk be, ha már elengeditek, akkor jobb egy baráttal, barátnővel, akivel együtt könnyebb a távollét.
A vidéki táborok díjszabása általában kedvezőbb a budapestiekénél, de ugyanazt a komplexitást nem mindegyik tudja nyújtani. A PEOPLE TEAM új generációs kecskeméti táborai idén 10 témacsomagot és 30 témát kínálnak a 7–17 év közötti célcsoportnak. Az egyhetes táborok napközis és bentlakásos változatban is elérhetők, ennek függvényében változik az ár, amely a napi háromszori étkezést, a korlátlan gyümölcs- és zöldségfogyasztást, a rengeteg programot és a szükséges felszereléseket, alapanyagokat egyaránt tartalmazza. Ide kattintva lehet többet megtudni a PT nyári táborairól, mindezt három egyhetes turnusban,
július 25–31.,
augusztus 1–7.
és augusztus 8–14. között,
a kecskeméti Neumann János Egyetem campusán.
A Summer Camp angol nyelvű nyári gyermektáborokat azzal a céllal hozták létre, hogy a gyerekek angoltanulását élvezetessé és hatékonnyá tegyék, miközben önmagukat is jobban megismerik, elsajátítják és használják az érzelmeik megértéséhez és kezeléséhez szükséges képességeket, valamint fejlődik kritikai és kreatív gondolkodásuk. A napközis táborba 10–14 év közötti gyerekeket várnak, a helyszíne Budapest II. kerülete. Az ötnapos angoltábor ára 60 ezer forint fejenként; a díj tartalmazza a napi háromszori étkezést és a táborban használt eszközök költségét.
A Balatoni kalandtáborban programok széles választéka várja a 7–16 éves résztvevőket: ilyenek a kincsvadászat, az íjászat, a katasztrófahelyzet elhárítás, az óriáslabirintus, az erőpróbák, a látogatás a Csibész tanyára, a számháború, a sátorkészítés, a falusi akadálypálya, a tábortűz vagy az éjszakai bátorságpróba. A hatnapos ottalvós nyári tábor díja 65 ezer forint / fő, ez tartalmazza a szálláson felül az étkezéseket, a belépőjegyeket és az alapanyagokat.
Készítsd fel a gyereket a táborozásra: fontos, hogy megfogadja a táboroztatók utasításait, és főleg, hogy vigyázzon saját magára. Közösen pakoljátok be a bőröndöt. Legyen minden napra elég fehérnemű, póló – de lehet 2-3 nappal többre is tervezni. Hidegebb időre is készüljetek, mert mindig vannak esősebb napok. De azért itt sem szabad eszetlenül túlzásba esni: nem kell egy hétre hat pulcsi. Viszont ne felejtsük otthon a kedvenc kispárnát vagy plüssállatot.
Nem csak a gyerekeknek kell felkészülniük a nyaralásra, a szülőknek sem árt megfogadni néhány tanácsot. Bizony sok gyerek táborozását maguk a szülők rontják el. Ne zaklassuk a gyereket kétóránként telefonhívásokkal. Ez most nem rólunk szól. Mi sem szeretnénk, ha nyaralás közben valaki folyton azzal piszkálna, hogy van-e nálunk zsebkendő, vagy megettük-e az ebédet. Beszéljünk meg egy időpontot – naponta vagy minden másnap –, amikor telefonálunk. A beszélgetéskor hagyjuk, hogy ő mesélje el az élményeit. Ha két perc után belesírunk a telefonba, akkor garantáltan oda a jókedv. A táborvezetőket sem kell naponta hívni, hogy éppen hol jár a gyerek – higgyük el, ha bármi baj van, mi leszünk az elsők, akit értesítenek. Az meg végképp a legrosszabb megoldás, ha kocsiba ülünk, és elrohanunk a gyerekért, mert elesett focizás közben.
Sok édesanya azt gondolja, hogy a főztje nélkül nem tud létezni a gyerek. Egy bentlakásos táborban alap a teljes ellátás. A különböző ételallergiákat is figyelembe veszik, már amennyiben ezt előre jelzik nekik. A legprofibb táborok korlátlan zöldség- és gyümölcsfogyasztásra is lehetőséget adnak. Ne érkezzünk a táborba egyheti hideg élelemmel. (A házi fasírt meg az almás lepény garantáltan nem fog elfogyni.) Ha elfoglaltuk a szállást, búcsúzzunk el. Hagyjuk, hogy a gyerek maga fedezze fel a helyet, és ismerkedjen a többi táborozóval.
Egy nyaraláson mindenki szeret lazítani. A tábor alatt óhatatlanul eltűnik valami: nincs meg egy fél pár papucs, hiányzik a mobil töltője, vagy menthetetlenül összepiszkolódik egy póló. Ne csináljunk belőle ügyet, mert ezzel utólag is megkeseríthetjük a táborozás emlékét.
Egy szó, mint száz: az a lényeg, hogy a gyerek jól érezze magát. Minden más mellékes. Egy fergeteges vakáció után az élmények és a kikapcsolódás is éreztetni fogja hatását a hétköznapokban. A gyerkőc önállóbb lesz, és energiával telten kezdi majd az új tanévet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.