Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Káposztás tészta egyszerűen
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Babgulyás
Hagymás rostélyos
Zsemlegombóc
Rakott zöldbab darált hússal
Kínai szezámmagos csirke
Tárkonyos csirkeraguleves
Klasszikus stíriai metélt
Csupacsokis brownie
Mézes-mustáros csirkemell
Finomfőzelék
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Kijevi csirkemell rizibizivel
Farsangi szalagos fánk
Mákos guba
Dödölle - az eredeti recept
Az Aldi rendkívül óvatos legújabb ötletével kapcsolatban, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogyan reagálnak majd rá a vásárlók. A német diszkontlánc ugyanis önkiszolgáló konténerekkel szeretné megújítani a házhozszállítási piacot, azonban a szakértők nem nagyon bíznak a sikerben.

Az Aldi Süd azért vezetné be a csomagátvevő automatákat Németországban, hogy megspórolja a vevőknek a sorban állást. A módszer valójában már nem új keletű, az Aldi ugyanis az egyik versenytársától vette át az ötletet.
A tesztelés július közepén indult, jelenleg három üzlet (Németországban 2000 bolt működik) parkolójában található ilyen speciális konténer, amely körülbelül hét méter hosszú, három méter széles és három és fél méter magas. Mivel a belseje hűtött, ezért friss és fagyasztott árut egyaránt lehet benne tárolni.

A szakértők nem bíznak az Aldi újításában / Fotó: Shuttersock
A szakértők nem bíznak az Aldi újításában / Fotó: Shuttersock

Így néz ki a vásárlás

  • Miután a vevő letöltötte a mobiltelefonos alkalmazást, ki kell választani az adott terméket
  • Ezután jöhet a fizetés, ám a vásárlás összegének legalább 20 eurónak kell lenni
  • A számla rendezése után öt napja van a vásárlónak arra, hogy a rendeléshez tartozó QR-kóddal kinyissa a konténert és felvegye a csomagot.

Láthatjuk tehát, hogy ennél a konténeres megoldásnál egyáltalán nincs szükség futárra, ezért nem is kell alkalmazkodni a megrendelőnek ahhoz, hogy éppen mikor hozzák ki a csomagot.

Nem éppen a legjobb megoldás

A szakértők kételkednek a módszer sikerében, ugyanis a konténerek az adott üzlet nyitvatartása szerint működnek, emellett az üzemeltetésük is nagyon drága, hiszen sok áramot fogyasztanak. Valamint az is problémát jelent, hogy mivel a vevők nem mennek be a boltba, ezért az impulzusvásárlással járó bevételtől is elesik az üzlet.

Forrás: Economx

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.