Klasszikus kuglóf recept
Klasszikus kuglóf
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen recept
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Avokádókrém recept
Avokádókrém
Pincepörkölt csülökből és lapockából recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
A só, a bors és a paprika kiváló alapfűszerek, de nem árt, ha a konyhánkat felszereljük olyan hasznos ízesítőkkel, mint a koriander, a kardamom, a szerecsendió vagy a fahéj. Mutatjuk, melyiket mire lehet használni.
Koriander

Gondoltad volna, hogy a fáraósírokban is rábukkantak erre a több ezer éves múlttal büszkélkedő fűszerre? Nos, nem véletlenül kedvelték az egyiptomi uralkodók: a zsálya és a citrusfélék ízére emlékeztető aromája miatt nemcsak az ételeikhez adták, de gyógynövényként is felhasználták. Az ókori Rómában pedig a borokat ízesítették vele. A hazánkban is egyre népszerűbb fűszernövénnyel finomabbá teheted a pácokat, a szószokat vagy a leveseket, de ínyencként akár egyes süteményekhez is adhatod. Figyelem: mindig csak utólag ízesítsd vele a fogásokat!

Tudtad?

A koriandert a kínai petrezselyem névvel is illetik, mivel nagyon hasonlóak a leveleik. Az ízük azonban mindig elárulja, melyikkel is van dolgod...

Kardamom

Az Ázsiából származó és a gyömbérfélék családjába tartozó növény magjával a süteményeket, a lekvárokat, az édes likőröket és a mézeskalács tésztáját is finomabbá teheti. Sőt, az arab és a skandináv országokban, valamint Ázsia bizonyos vidékein a kávéba is szórnak a finomra őrölt fűszerből!

Milyen formában?

A zöld fűszerek esetében általánosnak mondható „szabály”, hogy az ételbe elsősorban a szárított változatukat főzze bele, míg a frisset inkább utólagos ízesítésre érdemes használnia.

A kardamom magként és őrölt formában is kapható. Az előbbi akkor jó minőségű, ha feketés-barnás színű, ráncos és kicsit ragadós!

Szerecsendió

A muskátdiónak is nevezett ízesítő igen sokoldalú, hiszen a savanyú és az édes fogások egyaránt különlegesebbek lesznek tőle, a magvakból nyert vajat pedig a kozmetikai ipar is felhasználja. Fűszerezd szerecsendióval a tepsis krumplit, a sajtkrémet és a zöldséglevest!

Fahéj

A fa kérgét az illata és íze miatt az egész világon kedvelik, a kínai orvoslásban például már régóta használják a belőle készült olajat. Európában az 1700-as években kezdett elterjedni az eredetileg Srí Lankáról és Kínából származó fűszer.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.