A szőlő az egyik legértékesebb gyümölcs: létfontosságú vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz. Élelmi rostjai, a cellulóz és a pektin jó hatással vannak a bélműködésre, magas víztartalma pedig segíti a folyadékpótlást.
Az aranyló fürtökben ott rejlik a nyár minden ereje. Az immunrendszer számára oly fontos A-, C- és E-vitaminok mellett B1-, B2-, B3- és B6-vitamin is található benne. A B-vitamin-csoport tagjai erősítik az idegrendszert, és elűzik a fáradtságot, azaz igazi stresszgyilkosok, és ellenállóbbá is teszik szervezetet.
A szőlő héjában és magjában található vegyületek erős antioxidáns hatással bírnak. Szerepet játszanak a rosszindulatú daganatok kialakulásának megelőzésében, és védik az érrendszert a káros lerakódásoktól és így a beszűküléstől.
A szőlőhéj és -mag serkenti az emésztést, tisztítja a beleket, segíti az anyagcsere bomlástermékeinek kiürülését. Rengeteg kálium is van a szőlőben, ez egyensúlyban tartja a szervezet vízháztartását. A gazdag ásványi- és növényianyag-koktél természetes módon méregtelenít, sőt, még a zsírokat is képes megkötni.
Ezen tulajdonságai miatt elsőrangú támogatója lehet a fogyókúrának. A táplálkozási szakértők szerint az őszi szőlőszezonban hetente egy alkalommal érdemes szőlőnapot tartani! Egész napra elosztva fogyassz el maximum 2 kg szőlőt, mellé pedig igyál meg 3 liter vizet vagy teát.
Mértékkel, de rendszeresen: tanulmányok igazolják, hogy a rendszeres borfogyasztók – nőknél ez napi 1, míg férfiaknál 2 dl jó minőségű vörösbort jelent – koleszterinértékei általában jobbak, mint azoké, akik nem kedvelik a nemes nedűt.
A szőlőmagból préselt olajat hidegen nyerik ki, így megmarad tápanyagtartalma. Kellemes illatú, színe sárgás, íze az olívaolajéra emlékeztet. Leginkább saláták és páclevek ízesítésére használják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.