Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Madártejszelet recept
Madártejszelet
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Mákos guba  recept
Mákos guba
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Minestrone recept
Minestrone
Praktikus

3 tipp gardróbrendezéshez: így szortírozz gyorsan, hatékonyan!

gardrob
Mivel itt a tavasz, ideje kicsit átrendezni a gardróbunkat! Ráadásul a koronavírus-járvány miatti otthonlétnek köszönhetően nagy valószínűséggel több időnk is van pakolászni, mint általában. Használjuk ki!

Szortírozás

Az első lépés a legnehezebb, de muszáj túlesni rajta: a szekrény kipakolása és a ruhák szortírozás. Érdemes különböző halmokat alkotni a szekrényből kipakolt ruhákból. Rakjuk külön a tavaszi (és nyári) ruháinkat, amikre most szükségünk lesz az elkövetkezendő hónapokban, és külön a téli (és őszi) ruháinkat, amik most jó ideig pihenhetnek például a felső polcokon.

Ez idáig még viszonylag egyszerű. A nehézséget az okozza, hogy akadnak olyan darabok, amiket egyáltalán nem hordunk, tehát nem lenne rá szükség, hogy ott foglalják a helyet, de valamiért mégis mindig visszakerülnek a használatban lévő holmik közé. Ezeket a ruhákat rendezzük külön halmokba, például a következők szerint:

- Elhasználódott (kibolyhosodott, lyukas, kinyúlt…) ruhák, amik régen a kedvenceink voltak és bár már hordhatatlanok, sajnáljuk kidobni őket.

- Ruhák, amik már nem jók ránk, túl nagyok vagy túl kicsik.

- Ruhák, amikkel semmi gond, csak egyszerűen már nem tetszenek, ezért nem hordjuk őket.

- Új ruhák, amik még sosem voltak rajtunk, pedig már hónapok vagy esetleg évek óta ott álnak a szekrényben.

Legyünk szigorúak magunkhoz és döntsük el, hogy ezeket a halmokat legalább 80%-kal lecsökkentjük.

A régi elhasználódott ruhák közül néhányat a hétköznapi viseletből átcsoportosíthatunk alvó vagy otthoni ruhának. A többitől pedig váljunk meg, semmi értelme őrizgetni őket, a szép emlékeink nélkülük is megmaradnak. A többi még jó állapotban lévő, vagy esetleg teljesen új ruhát, amiket nem hordunk, pedig elajándékozhatjuk a barátnőinknek vagy a rászorulóknak, esetleg el is adhatjuk őket.

Kérdések, amiket tegyünk fel magunknak a szortírozás során:

- Több éve nem hordtam, mert utálok ránézni is. Fog ez változni?
- Túl nagy/kicsi rám. Jó lesz rám valaha?
- Új, még sosem volt rajtam. Miért nem?
- Nem illik semmihez. Fogok olyat venni, amihez igen?
- Nem az én stílusom. Fog ez változni?

Átláthatóság

A használatban lévő ruhák és kiegészítők esetében az átláthatóság a legfontosabb, hogy a gardróbszekrényünket kinyitva könnyedén megtervezhessük, hogy mit veszünk fel aznap és könnyen megtaláljuk, amire szükségünk van. Ezért fontos, hogy a ruhák a megfelelően legyenek rendszerezve. Azt mindenki maga tudja, hogy melyik rendezési mód a legkényelmesebb és legátláthatóbb számára. Mutatunk néhány példát:

- Rendezhetjük a ruháinkat ruhaneműk szerint, külön a nadrágokat, a szoknyákat, a pólókat, a pulóvereket... Így azonnal fogjuk tudni, mit hol keressünk.

- Jó megoldás lehet az is, ha színek szerint rendezzük a ruhákat, ez sokat segíthet a szettek megtervezésénél.

- Gondolkodhatunk időjárás szerint is, azaz rendezhetjük külön a szellősebb és a melegebb darabokat, a rövid és a hosszú ujjú pólókat, stb.

De nem csak a ruhák, hanem a fehérneműk átláthatósága is kiemelten fontos. Ezért érdemes ezeknek kialakítani a megfelelő tároló helyeket. Egy egyszerű fiókban hamar kialakulhat a káosz, ezért érdemes benne különböző fakkokat kialakítani. Ezt megtehetjük a boltokban kapható fiókrendezők segítségével, de akár kartonpapírból is készíthetünk elválasztókat (lejjebb a videóban lesz erre példa). Ha nincs fiókunk, dobozokat is készíthetünk ugyanígy.

Az sem mindegy, hogy a kiegészítőket hogyan tároljuk, gondoljunk csak az övekre és a sálakra. Ha csak úgy berakjuk őket a szekrény valamelyik polcára, hamar rendetlenség alakul ki, ezért érdemes őket inkább fellógatni valahova. Akár a szekrényajtó belső felébe is rakhatunk akasztókat, vagy vehetünk, készíthetünk olyan akasztót, ami direkt erre való és könnyen elfér a vállfák között. Vagy akár feltehetjük őket egy vállfára is, csipeszek segítségével.

Helytakarékosság

A szezonon kívüli ruhák esetében a helytakarékosság kerül előtérbe, hogy a felső polcokon minél többet tárolhassunk belőlük, lehetőleg úgy, hogy közben ne gyűrődjenek össze. Az alábbi videóban remek hajtogatási trükköket láthatunk mindehhez, továbbá egyéb ötleteket, amik jól jöhetnek a szekrényrendezéshez:

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.