Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Édes bundás kenyér (french toast) recept
Édes bundás kenyér (french toast)
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Praktikus

7 briliáns ötlet a pazarlás ellen, amivel még spórolhatsz is

pazarlás
Tele a hűtőszekrényed ételmaradékokkal? Főtt ételekkel, napok, sőt hetek óta felhasználásra váró nyersanyagokkal, amik mind-mind a kukában landolnak egy idő után? Az élelmiszer-pazarlás komoly probléma: nemcsak a családi kasszát viseli meg, hanem környezetkárosító hatása is van. Az el nem fogyasztott élelmiszerek ugyanis hulladéklerakókba kerülnek, metánt termelnek, amely üvegházhatású gáz. Néhány hasznos tippel segítünk, hogy miként csökkentsd a pazarlást otthonodban.

Nézz körül, mi van otthon!

Valljuk be: időnként fogalmunk sincs, mi lapul a hűtő vagy a kamra mélyén. Csak vásárolunk cél nélkül, „valamire egyszer majd jó lesz” alapon és észre sem vesszük, hogy esetleg már van abból az élelmiszerből akár tucatnyi is. Ezért az első szabály: nézz körül, mi van otthon, és azt edd meg, abból főzz vagy süss, aminek legrövidebb az eltarthatósága. Ha rendszeresen így teszel, elkerülheted, hogy a gyorsan romló élelmiszereket ki kelljen dobnod.

Túlfőzted? Nem baj!

Imádjuk a roppanós zöldségeket, de néha előfordul, hogy túlfőzzük vagy nagyon puhára pároljuk kedvenceinket. Ilyenkor sem kell kétségbe esned: készíts pürét, amivel később ízesíthetsz más ételeket vagy használd el köretnek. A túlfőtt zöldségekből krémes főzelékeket is készíthetsz, ami önálló fogásként is megállja a helyét.

Csicsókapüré
Csicsókapüré

A fonnyadt zöldség nem rossz!

Igaz, nem is szép látvány, de egy ötperces hideg vízfürdő csodákra képes egy csokor kókadt petrezselyemmel vagy egy fonnyadt zellerrel, brokkolival. Utána gyakorlatilag ugyanúgy felhasználhatod, mintha frissen hoztad volna a piacról.

Sok lett? Az sem gond!

Előfordul, hogy nem tudjuk felmérni, mennyi zöldségre van szükségünk egy-egy hétvégi menü elkészítéséhez és picivel többet vásárolunk, mint szükséges lenne. Ilyenkor ne dobd ki a felesleget, inkább párold meg és készítsd el szósznak: keverd el egy csésze folyadékkal, például kókuszitallal. Finom mártogatóst kapsz, ami tökéletes uzsonnára, vacsorára. A nyers zöldségekből egészséges nassolnivalót, csipszet készíthetsz sütőben, kevés zsiradékkal.

Csak óvatosan hámozz!

Kevesen tudják, hogy nem minden zöldséget és gyümölcsöt kell meghámozni. Amy Gorin, a hollywood-i sztárok kedvelt táplálkozási szakértője azon a véleményen van, hogy egyenesen káros olyan zöldségeket megpucolni, mint például a zeller, a retek, a cukkini, a tök, a sárgarépa, vagy a burgonya, mivel az ezekben található magas élelmi rostok, vitaminok és ásványi anyagok többsége nem a zöldség húsában, hanem a héjában található.

Fotó: Shutterstock
Fotó: Shutterstock

Nincs többé puha csipsz és keksz

A csipsz és a kekszek többsége is akkor finom és kívánatos, ha ropogós. Egy idő után azonban „elöregednek”, és már nem olyan csábítóak. Ahelyett, hogy kidobnád, tedd pár percre forró sütőbe a megpuhult nassolnivalókat, és újra roppanóssá válnak.

A csontok maradjanak!

Gyűjtsd össze a megmaradt csontokat, tedd egy jól zárható edénybe és fagyaszd le. Amikor kellő mennyiségű összegyűlik, készíts belőle alaplevet. Miért is dobnád ki az esszenciális aminosavak, az ásványi anyagok a kollagén értékes forrását?

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.