1. Minden esetben csak és kizárólag ép padlizsánt vásároljunk. A fényes, frissen pucolt cipőre emlékeztető héjon ne legyenek hibák, foltok. A padlizsán érett, de viszonylag kemény húsú legyen, zöld kocsánya még ne száradjon, ne rohadjon. Amelyiknek fénytelen a héja, foltos és benyomható, azt ne vegyük meg.
2. A padlizsánhoz ne érjünk fémmel. A ma használatos rozsdamentes acél kések tökéletesek, de kerámia- vagy fakéssel is dolgozhatunk.
3. A krém készítéséhez a padlizsánt – ha lehetőségünk van rá – pirítsuk le. A félbevágott csónakokat grillen vagy konyhai főzőlapon is megsüthetjük. A lényeg az, hogy finoman szenes legyen körbe a zöldségünk.
4. A körbesütött padlizsánt a sütőben süssük puhára. A leggyorsabban akkor készül el, ha a tepsit lefedjük, így a nedvesség bent marad a tepsiben, s a padlizsán gyorsabban megpuhul.
5. A padlizsánkrém készítéséhez jól jön a botmixer vagy a turmix. Ezekkel az eszközökkel rendkívül gyorsan összesimítható minden alapanyag, s az egymást kevésbé szerető hozzávalók is jól emulgálódnak.
6. A padlizsánkrém könnyen fűszerezhető, azonban arra ügyeljünk, hogy az igazi ízharmónia csak a massza kihűlése után érezhető, épp ezért addig nem célszerű sózni.
7. A klasszikus fokhagyma mellett a padlizsánkrémhez adhatunk vöröshagymát, olajbogyót, kaprigyümölcsöt, különféle őrölt csonthéjasokat. De fűszerezhetjük fekete borssal, rózsaborssal, illetve különféle zöld fűszerekkel is gazdagíthatjuk.
8. A krémet készíthetjük olívaolajjal vagy egy kevés majonézzel keverve, amellyel kifejezetten lágy és kellemes lesz a végeredmény.
9. A padlizsánkrémhez kínáljunk friss pirítóst, tortilla kenyeret vagy chipset, ropogós grissinit, esetleg focacciát vagy bármilyen más lepénykenyeret. A kenyereket tálalás előtt kis olívaolajon átsüthetjük vagy grillen átmelegíthetjük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.