Az otthon darált húsnak megvan a maga íze. Lehet, hogy csak mi képzeljük hozzá, hiszen minden máshogy esik, amiért egy picit is többet dolgozunk, finomabbnak érezzük a magunk által darált diót, a nagy küzdelemmel darált mákot vagy a gyúrt tésztát. Nincs ez másképp az otthon darált húsnál sem, ami lehet, hogy macerásnak tűnik, lehet hogy jár némi kosszal, de egyrészt mi magunk tudjuk szabályozni, hogy mennyire legyen zsíros a keverék, milyen nagyságú legyen a darált hús, meg persze spórolási taktikának sem utolsó.
Egy kiló sertéshúsból, legyen az comb, tarja vagy karaj, akár kétféle étel is készíthető. Ha netán láncos karajt kaptunk, az egykilós darabot szedjük két, félkilós húsdarabra. Tisztítsuk meg az inaktól, zsíros részektől és a színtiszta húsból vágjuk szeleteket és készítsünk belőle rántott húst, vagy sajtbundás karajt. A maradékot, a lenyesegetett zsíros darabokat, amiken azért érdemes hagyni húst is, kockázzuk fel és daráljuk le, így megkapjuk a saját, házi darált húsunkat, amiből bármilyen rakott étel, például rakott karfiol vagy akár bolognai spagetti is készíthető!
A húsdarálóba azonban óhatatlanul is beleragadnak az inasabb, zsírosabb húsdarabok, amiket csak nehezen lehet kiszedni. Szüleink és nagyszüleink azonban ismertek egy trükköt, amivel az utolsó gramm húst is ki lehet szedni a húsdarálóból, így tényleg semmi sem veszik kárba!
A darálás végén, amikor már minden hús elfogyott, de láthatóan van még a darálóban anyag, csak már nem jön ki, akkor fogjunk egy-két szelet kenyeret, zsemlét, vagy bármilyen pékárut, ami van otthon. Tépjük falatnyi darabokra és tegyük a húsdarálóba, majd kezdjük el működtetni. A kenyér szépen ki fogja tolni a bennmaradt húst, így nemcsak nem kerül a szemétbe a hús, de a húsdaráló tisztítása is könnyebb lesz! A ledarált kenyeret kidobhatjuk, de ha fasírtot készítünk a darált húsból, akkor nyugodtan használjuk fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.