A következő időszakban nemcsak a karácsonyi ajándékokon lepődhetünk meg, hanem sajnos a fűtésszámlán is. Mutatjuk, hogy mire figyelj, hogy csökkentsd a kiadásaidat és ne pazarold az energiát.
Lehet, hogy te is gyakran teregeted a vizes ruhát a radiátorokra, hiszen így gyorsabban megszáradnak – ám ennek bizony ára van. A radiátorok normál körülmények között garantálják, hogy a hő akadálytalanul keringjen a helyiségekben, de amikor letakarod őket, gyakorlatilag elzárod a meleg levegő útját. A levegő keringésének korlátozása csökkenti a fűtés hatékonyságát, mivel a radiátor jobban „rákényszerül” a hőleadásra. A radiátor ilyenkor több energiát használ el, mert az eltakart részek miatt nehezebben éri el a kívánt hőfokot. Ráadásul a nedves ruhák szárítása a radiátoron növeli a páratartalmat a szobában, ami rontja a levegőt minőségét és penészedéshez vezethet.
A radiátorra teregetés helyett érdemes ruhaszárítót vagy szárítógépet használni, vagy a ruhákat olyan helyen teregetni, ahol a szabad légáramlás biztosított, és nem akadályozza semmi a hőleadást.
Gyakori hiba az is, hogy bútorok takarják el a fűtőtestet. A levegő szabad áramlását akadályozó bútorok miatt a fűtési rendszernek intenzívebben kell dolgoznia, és ez azt jelenti, hogy több energiára van szükség a helyiség felfűtéséhez. Ugyanígy a hosszú függönyök és a radiátorokra szerelt törölköző-szárítók is csak növelik a fűtésszámlát, hiszen akár a hő 20 százalékát is elnyelhetik.
(Kiemelt kép forrása: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.