A tejtermékeket, a tojást, a felvágottakat, a cukrásztermékeket és minden olyan élelmiszert, aminek a csomagolásán szerepel, hogy felbontás után hűtést igényel, a hűtőszekrény középső és felső polcán tartsuk, ahol 4–6 fok van. A hűtést igénylő zöldségeket, illetve gyümölcsöket pakoljuk a számukra kialakított alsó tárolórekeszbe: ezeket érdemes megtisztítva, megmosva és szárazra törölve, frissen tartó zacskóban vagy dobozban eltenni, különben hamar megpenészedhetnek, megfonnyadhatnak.
Soha ne tegyünk nagy mennyiségű meleg ételt a hűtőbe, mert emiatt megnő a benti hőmérséklet, ez pedig nem használ sem a már bent lévő élelmiszereknek, sem magának a készüléknek. Az alapanyagok és az ételek megolvadhatnak, megromolhatnak az átmeneti felmelegedés miatt, maga a fridzsider pedig sokkal több energiát fog felhasználni, hogy visszahűtse a belső rész hőmérsékletét.
Bizonyos ételek (pl. paradicsom, zöldbab, cukkini, déligyümölcsök) száraz, hűvös, naptól védett helyen hűtés nélkül is elállnak. Az egész hagyma, legyen az lila vagy vörös-, imádja a hideget, ám a nevességet már kevésbé. Így a burgonyával hasonlóan tárolandó: száraz, hideg és sötét helyen! A kenyeret se rakjuk a hűtőbe, mert megposhad!
Bizonyos zöldségeket, gyümölcsöket nem célszerű egymás mellett tárolni, mert felgyorsítják egymás érési folyamatát. Ilyen például az alma: a belőle felszabaduló gázoktól könnyebben megrohad a tálban mellé rakott kivi, narancs vagy más vékony héjú gyümölcs.
Ezeket mindig becsomagolva tegük a készülékbe, és maximum 1-2 napig tárolja. Ha tudjuk, hogy ennyi idő alatt jó eséllyel nem fogjuk felhasználni, inkább azonnal fagyasszuk le őket!
Felbontás előtt hűvös, fénytől védett helyen, felbontás után pedig a hűtőben tároljuk ezeket a finomságokat. Minél hamarabb fogyasszuk el őket, hiszen az üvegükben lévő nedves levegő miatt hamar megpenészedhetnek!
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.