A szárítás az egyik legegyszerűbb módja a rozmaring tartósításának. Ehhez kössünk egy kisebb csokrot a rozmaringágakból, amit akasszunk fel egy sötét, jól szellőző helyre. A növény egy-két hét alatt teljesen megszárad. A törékeny leveleket morzsoljuk össze, és tároljuk légmentesen záródó fűszertartóban.
Gyorsabb megoldást jelent, ha sütőben szárítjuk meg a növényt: melegítsük elő a sütőt 35-40 fokra, tegyük sütőpapírral bélelt tepsire az ágakat, és hagyjuk pár óráig száradni őket (közben időnként forgassuk át a rozmaringot).
Az egyszerű megoldások közé tartozik a fagyasztás is, amelynek köszönhetően a rozmaring megőrzi színét, frissességét és persze jellegzetes aromáját is. A növény aprított leveleit akár jégkockatartóban is lefagyaszthatjuk.
Rozmaringos olajat is készíthetünk, amellyel szintén tartósítjuk a növényt. Ezt az aromás olajat felhasználhatjuk különféle salátákhoz vagy sültekhez. Az elkészítése rendkívül egyszerű: tegyük üvegbe a rozmaring ágakat és öntsünk rá annyi olajat, amennyi ellepi. Hűvös, sötét helyen hagyjuk állni két hétig, majd szűrjük le az olajat – akár benne is maradhat a növény. Ezután tároljuk hűtőszekrényben az olajat.
Különleges ízesítőt készíthetünk, ha tengeri sóval keverjük össze az apróra vágott rozmaringot. Tegyük a keveréket egy légmentesen záródó üvegedénybe és tároljuk sötét, hűvös helyen.
Forrás: Sokszínű vidék
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.