A rántott csirkemájnak is ott a helye a vasárnapi ünnepi asztalon a húsok mellett. Sokan ódzkodnak a májjal való konyhai munkától, a vele járó macerától, illetve sokan nem szívesen eszik, pedig finom, olcsó és tápláló étel készíthető a csirkemájból. Mutatjuk azokat a lényeges praktikákat, amelyeket ha megfogadsz, akkor belül krémesen puha, kívül pedig finoman ropogós lesz a rántott csirkemáj!
1. Első lépésként minden esetben meg kell tisztítani a csirkemájat. A boltokban kapható, már tisztított májon ritka esetben marad rajta a zöldes színű epe, ám előfordulhat, így érdemes átnézni minden májdarabot. Az epét óvatosan kell levágni, mert ha kiszakad, akkor nemcsak zöldre festi a májat, de meg is keseríti. Ha nincs epe a csirkemájon, akkor csak a zsírdarabokat, fekete színű vér- és érdarabokat távolítjuk el, hogy a tiszta, vöröses-barnás máj maradjon.
2. A csirkemájat, akárcsak a bécsi szeletet, érdemes sütés előtt fokhagymás tejbe áztatni. Ettől lesz omlós és finom. A tejbe tegyünk zúzott fokhagymát és sót, ezt keverjük el, majd tegyük bele a megtisztított májakat, végül az egészet hagyjuk a hűtőben pihenni pár órát.
3. A pihentetés után a májat lecsöpögtetjük, akár egy papírtörlővel le is törölhetjük, majd a szokott módon bepanírozzuk: először lisztbe, majd felvert tojásba, végül zsemlemorzsába forgatjuk.
4. A bepanírozott csirkemájakat végezetül forró olajban két-három perc alatt készre sütjük, papírtörlőre szedjük és hagyjuk, hogy a felesleges olaj lecsöpögjön róla.
Közismert, hogy a sertésmájat csak a sütés végén szabad megsózni, ugyanis ha az elején értintkezik a sóval, akkor kemény, rágós lesz a végeredmény. A csirkemájat azonban bátran sózhatjuk, akár közvetlenül sütés előtt is, nem lesz tőle semmi baj, és puha, szaftos rántott csirkemájat kapunk.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.